З 2-х гривень до 20-ти: в Україні стрімко здорожчали медичні маски

З 2-х гривень до 20-ти: в Україні стрімко здорожчали медичні маски

Дата: 2020-03-18 | Переглядів: 216

Через ажіотаж навколо поширення коронавірусу за звичайні захисні маски тепер просять у десять разів більше ніж зазвичай.

У четвер, 12 березня, ніжинець Євгеній Оліфіренко купив у найбільшому супермаркеті міста кілька наборів масок по 5 штук. За один набір просили 11,41 грн. Тобто по 2,28 грн за маску.

Наступного ранку, у п’ятницю, 13 березня, чоловік повернувся до того ж магазину знову. Звернув увагу на цінник біля масок, які вчора купував, і сторопів. Тепер за знайомий набір з п’яти захисних виробів просили вже 121, 49 грн. Менш ніж за добу ціна полетіла вгору.

У супермаркеті кажуть, ціни приходять з Києва. По всій країні здорожчали, тому й у Ніжині так.

Саме з 12 березня Кабмін ввів у краї­ні загальнодержавний тритижневий карантин для запобігання поширенню уханської зарази. Того ж дня люди масово почали запасатися медмасками, харчами та антисептичними засобами. Останні, до слова, теж здорожчали.

– Ще тиждень-два тому їх ніхто не питав, – каже аптекарка Аліна. Працює у масці, бо така інструкція. – Наразі масок в аптеці немає.

Треба пам’ятати, що медична маска не завжди береже від вірусів та бактерій у повітрі, бо нещільно прилягає до обличчя. У пам’ятці Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо профілактики коронавірусу радять використовувати маски здоровим людям, якщо вони доглядають за людьми з підозрою на COVID-19 або кашляють та чхають самі.

Запасаючись масками, не слід забувати про прості правила гігієни, які попередять інфекції. Ретельно мийте руки, не контактуйте з тваринами, прикривайтеся під час кашлю, чхання.

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-09 13:28:01.936

  • Всього випадків: 80,949
  • Активні: 35,080
  • Всього смертей: 1,897
  • Нових смертей: 18
  • Всього одужали: 43,972

Замовити зворотний дзвінок