У Чернігова буде своя лабораторія для діагностування коронавірусу

У Чернігова буде своя лабораторія для діагностування коронавірусу

Дата: 2020-03-23 | Переглядів: 85

На цьому тижні зі столиці до обласного центру мають доставити лабораторію для діагностування коронавірусу. Її замовили для Чернігова.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на голову облдержадміністрації Андрія Прокопенка.

«Це сучасне німецьке обладнання, воно здійснює діагностику за принципом полімеразної ланцюгової реакції. Це найбільш сучасний золотий стандарт в дослідженнях. Є 100-відстокова гарантія і 100% кінцевий результат», - розповів журналістам очільник області.

За словами Андрія Прокопенка, лабораторія коштує 645 тисяч гривень. Гроші на неї дали підприємці.

«Я виділив свою зарплату місячну – 45 тисяч гривень. І звернувся до бізнесу. Якщо б ми робили це через тендерні процедури, чекали, поки обласна рада затвердить програму, потім виділялись кошти, і через 20 днів... Була б проблема, його б просто не було».

Обладнання буде працювати в обласному лабораторному центрі. Тести на коронавірус планують робитимуть безкоштовно, але якщо для цього будуть показання.

«Зранку зробили, ввечері є вже готовий тест. Не так, як зараз ми чекаємо 2-3 дні, поки відправлять, привезуть, це робиться в Києві, з багатьох областей воно туди приїжджає. Загалом далі можна буде робити на вірусні гепатити, на герпес, на різні. Всі віруси воно визначає», - зазначив Прокопенко.
Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-05-26 08:00:01.413

  • Всього випадків: 21,584
  • Активні: 13,365
  • Всього смертей: 644
  • Нових смертей: 21
  • Всього одужали: 7,575

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій