Скільки жителів області захворіє на коронавірус і чи зможуть лікарі допомогти тим, у кого будуть ускладнення

Скільки жителів області захворіє на коронавірус і чи зможуть лікарі допомогти тим, у кого будуть ускладнення

Дата: 2020-03-23 | Переглядів: 723

Уже тиждень Чернігівська область, як і вся Україна, живе в умовах карантину і досить жорстких обмежень. Вони так чи інакше торкнулися всіх без винятку громадян. Зважаючи на драматичну статистику поширення вірусу в Європі, намагаємось у цьому матеріалі дати відповіді – навіщо потрібен карантин, як він допоможе, які можливі сценарії розвитку подій в області.

 

Обмежили все

 

Перші карантинні кроки влади подавались як превентивні заходи. Із 12 березня на карантин відправилися тільки школярі та вузи; також закрилися кінотеатри та розважальні зони в торгових центрах; масові заходи обмежили.

Далі 17 березня Уряд заборонив усе міжнародне пасажирське сполучення як повітряним, так і наземним транспортом. Повністю зупинилося метро Києва, Харкова і Дніпра. 18 березня припинили залізничні, авіаційні та автобусні пасажирські перевезення всередині країни. Закрилися ресторани, торгові центри, кафе. Масові заходи за участю більше 10 осіб – під забороною.

В областях, де є випадки захворювання, діє режим надзвичайної ситуації. Всерйоз обговорюють питання введення цього тижня надзвичайного стану.

Досі залишаються ті, хто проти жорстких карантинних заходів. І наполягають на більш м’яких варіантах, які запровадили деякі країни Європи.

 

Навіщо потрібен карантин?


Спостереження за алгоритмами поширення коронавірусу в Європі та Китаї показують: за короткий час вірус уражає велику кількість людей.

Хороша новину у тому, що 80,9% людей, які інфікуються COVID-19, перенесуть хворобу у легкій формі. Навіть не потребуватимуть госпіталізації, оскільки хвороба скоріш нагадуватиме звичайний грип. Це дані Центру з контролю та запобігання хворобам Китаю.

 

Для 13,8% всіх інфікованих хвороба має складний перебіг, такі пацієнти потребуватимуть госпіталізації. Ще 4,7% – критичні випадки, коли буде потреба в інтенсивному лікуванні.

Уявімо, що маємо 1000 людей, хворих на COVID-19 в області. За такої статистики (а вона підтверджується даними з країні Європи), близько 200 осіб потребуватимуть госпіталізації. Це при тому, що в Чернігівській області маємо 181 місце в інфекційних відділеннях. Тож цілком реально, що всім нададуть необхідну допомогу.

Але якщо кількість хворих зростатиме в геометричній прогресії? І досягне 2 тисяч, 5 тисяч, 10 тисяч випадків? Тоді кількість тих, кому в обов’язковому порядку потрібна допомога в інфекційних відділеннях, сягне 400, 1000, 2000 осіб? Звісно, за кілька тижнів кількість ліжок за рахунок перепрофілювання можна буде збільшити, приміром до 500. До наявних 150 апаратів штучної вентиляції легенів закуплять, приміром, ще 10-20 сучасних. Однак на якомусь етапі спроможність лікувальних закладів стане меншою, ніж кількість хворих із тяжким перебігом. А значить, різко зросте смертність.

 

 

Тому запроваджені карантинні заходи направлені на те, щоб розтягнути у часі кількість тих, хто інфікується. І уникнути переповнення лікарень, де надаватимуть допомогу у складних випадках – за допомогою спеціалізованого лікування на апараті штучної вентиляції легень. Тоді всі, у кого COVID-19 викличе ускладнення, зможуть у повному обсязі отримати медичну допомогу.

 

Є і інший сценарій

 

Другий сценарій – не застосовувати карантин. Тоді цілком можливо, що кількість важких хворих перевищить можливості системи охорони здоров’я на піку епідемії. І не має значення, чи це Україна, США чи Ізраїль. Без заходів із контролю за поширенням вірусу кількість важких випадків усе одно перевищить можливість надати допомогу.

 

Яка найбільша небезпека на даний час?

 

Небезпека, що карантинні заходи не спрацюють.

Причина – за останні тижні додому з країн Європи, де вже кілька тижнів спостерігається швидке поширення коронавірусу, повернулись більше 50 тисяч наших співгромадян. Прості математичні розрахунки дадуть нам примірну цифру тих, хто повернувся в Чернігівську область: на рівні 1,5-2 тисячі людей.

Звісно, всім їм на кордоні виміряли температуру. Втім, COVID-19 має інкубаційний період близько 14 днів. До того ж, як ми вже зазначали раніше, 80% людей легко переносить це захворювання. При цьому залишаються джерелом поширення вірусу для всіх навколишніх.

Тому для всіх, хто повернувся з-за кордону, передбачена 14-денна самоізоляція вдома. Мусимо назвати речі своїми іменами: вони потенційні носії вірусу.

Надзвичайно важливо: якщо ви, член вашої родини, друг, колега чи сусід повернуся в останні тижні з-за кордону, ОБОВ’ЯЗКОВОЮ є самоізоляція на 14 діб. Якщо не дотриматись цього правила – така людина є потенційним джерелом інфікування своїх рідних, усіх навколо. Ті, у свою чергу, заразять інших. І епідемія ширитиметься областю.

За недотримання карантину передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Тож якщо ваші сусіди чи колеги повернулися з-за кордону та недотримуються самоізоляції – дзвоніть у поліцію за телефоном 102.

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-12-03 10:46:01.907

  • Всього випадків: 772,760
  • Активні: 375,374
  • Всього смертей: 12,960
  • Нових смертей: 243
  • Всього одужали: 384,426

Замовити зворотний дзвінок