Про вкрай потрібне обладнання, закриття ринків та запровадження спецпосвідчень

Про вкрай потрібне обладнання, закриття ринків та запровадження спецпосвідчень

Дата: 2020-03-23 | Переглядів: 254

КАРАНТИН НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

 

23 березня під час прес-брифінгу голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко поінформував, що в найближчі дні, середу-четвер, безпосередньо в регіоні зможуть робити тести на виявлення коронавірусу. Кошти на вкрай потрібне обладнання – лабораторну систему для діагностики – допомогли зібрати спільно  Корюківська фабрика технічних паперів АТ «Слов’янські шпалери», Український аграрний холдинг, Індустріальна молочна компанія (ІМК), міський голова Владислав Атрошенко, депутат облради Валерій Куліч. Першим свій внесок для доступного тестування на Чернігівщині зробив саме очільник ОДА Андрій Прокопенко, перерахувавши свою місячну зарплату – 40 тисяч гривень. Всього ж на лабораторію німецького виробництва було зібрано 610 тисяч гривень.

 

Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність усім, хто допоміг зібрати потрібну суму. Обладнання замовлене і вже днями буде в Чернігові. Таким чином область на рівні зі столицею матиме змогу тестувати хворих. Нині всі зразки аналізів доправляють у Київ в референс-лабораторію МОЗ України, – наголосив Андрій Прокопенко. – Також за кошти обласного бюджету замовили 600 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Чекаємо й на тести від держави, їх близько двох тисяч штук. Але хочу наголосити, що вони не гарантують стовідсоткової достовірності. Для встановлення кінцевого діагнозу все одно потрібний висновок столичної лабораторії.

 

За словами голови Чернігівської облдержадміністрації, тести проводитимуть за наявності медичних показань та будуть вони безкоштовними для всіх жителів області.

 

Щодо засобів захисту медичного персоналу, то запас медпрепаратів, масок та захисних костюмів – у достатній кількості, щоб задовольнити першочергову потребу. Область отримала з держрезерву 220 тисяч масок, у наявності півтори тисячі захисних костюмів, замовлено ще чотири з половиною тисячі. У разі потреби їх кількість будуть оперативно поповнювати.

 

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив, що депутати ухвалили низку важливих рішень щодо підтримки медицини Чернігівщини. На позачерговій сесії прийняли важливі програми, що розширюють можливості для поповнення стратегічних медичних запасів, оснащення лікарень і доплат медикам. Усе це має допомогти ефективно протидіяти інфекції. На програму діагностики та лікування на території області хворих на COVID-19, передбачено 117 мільйонів гривень.

 

Як повідомив головний епідеміолог області Микола Донець, у регіоні дотримано всіх профілактичних заходів. Експрес-тести для виявлення коронавірусної інфекції мають пропорційно розподілити між 15-ма інфекційними відділеннями, які визначені базовими для лікування хворих. Також обіцяють їх надати екстреним службам та сімейним лікарям.

 

Станом на 23 березня в Чернігівській області хворих на COVID-19 немає.

 

Як повідомив Андрій Прокопенко, 24 березня на Чернігівщині закривають усі продовольчі ринки, зокрема продуктові павільйони. Таке рішення ухвалила комісія з техногенно-екологічної безпеки, аби уникнути скупчення людей і зменшити ризики поширення хвороби. Облдержадміністрація направила звернення в усі райони регіону.

 

Громадський транспорт, тролейбуси та автобуси, у Чернігові працюватимуть до 26 березня включно. З п’ятниці, 27-го, в обласному центрі курсуватиме транспорт тільки для медиків, військових, працівників комунальних підприємств та робітників, які працюватимуть під час карантину. Як зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, скористатися транспортом зможуть тільки за спеціальними посвідченнями, яких планують надрукувати десять тисяч.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-07 14:48:01.623

  • Всього випадків: 78,261
  • Активні: 33,354
  • Всього смертей: 1,852
  • Нових смертей: 33
  • Всього одужали: 43,055

Замовити зворотний дзвінок