Ніжинські підприємці отримали немалі штрафи за ігнорування карантину

Ніжинські підприємці отримали немалі штрафи за ігнорування карантину

Дата: 2020-03-24 | Переглядів: 91

Ніжинські поліцейські активно слідкують, аби на території громади не порушувалися правила карантину. На жаль, вже є перші штрафи за такі порушення.

Так, патрулі та додатково створені наряди на території міста та району перевіряють роботу суб’єктів господарювання, які передбачають приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, спорт клуби, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення (перукарні, салони краси, майстерні, сервісні центри). 

Поліцейськими розроблено спеціальний бланк письмового попередження про відповідальність за порушення карантинних обмежень, який вручався підприємцям в обмін на зобов’язання не порушувати вимоги законодавства. Всього виготовлено та роздано понад півтори сотні таких письмових попереджень і багато хто вирішив дослухатися до вимог поліції. Відносно ж тих хто заборонами кабміну знехтував, поліцейськими складаються адмінматеріали за новою  статтею КУпАП, а саме 443 (Порушення правил щодо карантину людей).

Лише протягом трьох днів поліцейські зафіксували 11 порушень, з них 10 у м. Ніжині. Незважаючи на значні штрафи (17000-34000 грн.), а для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 грн., підприємці міста і окремі громадяни вирішили ризикувати, аби лиш не припинити заробляти. 

Протоколи складено відносно підприємців-власників магазинів меблів, господарчих товарів, дитячого одягу, будівельних матеріалів (+ 1 у районі).

Окрім цього виявлялися факти порушень на центральному ринку м. Ніжина по вул. Московська/Покровська: за торгівлю квітами, саджанцями дерев, речами для тварин та господарчими товарами, які аж ніяк не можна віднести до категорії «засоби гігієни», торгівля якими дозволена нарівні з продуктами харчування.

Всі складені протоколи будуть направлені до суду для розгляду та прийняття рішення. І не треба думати, що за відсутності відповідної судової практики вони будуть скасовані чи закриті. Ні. Наразі вже є судовий прецедент. 20 березня Шевченківський районний суд Києва виніс перше судове рішення у справі про порушення правил карантину. До відповідальності притягнуто жінку за торгівлю з рук продуктами харчування у не встановленому місці. Дії жінки розцінено як порушення санітарно-протиепідемічних правил в період дії карантину. Виручених за три дні коштів від незаконної торгівлі, навряд чи вистачить жінці на сплату штрафу у сумі 17 000 грн.

Правоохоронці вкотре закликають громадян не порушувати встановлені обмеження та заборони пов’язані з дією карантину!

"Деснянка" за матеріалами Ніжинського відділу поліції


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-10 08:50:01.494

  • Всього випадків: 80,949
  • Активні: 35,080
  • Всього смертей: 1,897
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 43,972

Замовити зворотний дзвінок