У Чернігові під час карантину про одиноких людей піклуються майже дві сотні соцпрацівників

У Чернігові під час карантину про одиноких людей піклуються майже дві сотні соцпрацівників

Дата: 2020-04-07 | Переглядів: 117

На час каратину турбота про самотніх людей похилого віку, які потребують сторонньої допомоги, надзвичайно важлива. Їм ні до кого звернутися за допомогою, вони не мають змоги вийти в магазин, чи аптеку самостійно. До того ж люди віком 60+ у групі ризику. Керівниці чернігівських (Деснянського та Новозаводського районів) терцентрів соцобслуговування розповіли як відбувається їх робота під час карантинних обмежень.

Так, у Деснянському терцентрі 96 соцпрацівників обслуговують на дому більше 1000 підопічних, у Новозаводському – 85 соцпрацівників на 884 підопічних. Соціальні працівники доставляють продукти харчування, ліки, засоби гігієни та інші предмети побуту, а також надають соціально–побутові послуги за місцем проживання 10-12 стареньким. Зараз обидва центри там, де можливо, перерозподілили своїм соцпрацівникам ділянки обслуговування так, щоби підопічні і працівник жили в одному мікрорайоні. Це частково вирішило проблему пересування по місту.

Окрім того, на доручення чернігівського міського голови Владислава Атрошенка за кожним з центрів соцобслуговування на період карантину додатково закріплений службовий транспорт. Це автомобілі міської ради, її структурних підрозділів, а також районних рад. Центри в разі необхідності можуть викликати ці машини телефоном і використати у своїй роботі.

Обидва центри в період карантину нових підопічних для комплексного обслуговування на дому не беруть. Натомість самотнім стареньким – у тому числі й таким, що раніше до центрів не зверталися - надаватимуть разові послуги. Зв’язатися з центрами в разі потреби можна за телефонами їх «гарячих ліній»:

Деснянський терцентр – 67-15-67
Новозаводський терцентр – 66-24-65, 66-75-48.

Робота денних відділень (особисті консультації, організація дозвілля, концертних програм, зустрічей, майстер-класів та ін.) на час карантину призупинена. Одночасно для підтримки літніх людей у такий непростий період центри активізували надання консультацій телефоном і онлайн. Зокрема, зросла потреба в консультаціях фахівців психологічної служби – і цей попит стараються задовольнити.

Також у терцентрпах закликають у безпечний спосіб допомагати літнім самотнім сусідам і знайомим: тримати з ними зв’язок, купувати на їх прохання продукти і ліки тощо. Також соціальні працівники терцентрів будуть вдячні за благодійну допомогу засобами захисту й дезінфікаторами.

"Деснянка" за матеріалами Чернігівради


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 13:22:01.27

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок