У Чернігові літнім людям рекомендують ходити до магазинів зранку

У Чернігові літнім людям рекомендують ходити до магазинів зранку

Дата: 2020-04-09 | Переглядів: 105

У Чернігові не всі торгові мережі дотримуються вимог карантину. Про це говорили у середу, 8 квітня у Чернігівраді з представниками найбільших магазинів міста.

У ході зустрічі вирішили, рекомендувати людям похилого віку здійснювати покупки тільки зранку, а саме з 8.00 год. до 10.00 год. Це робиться, перш за все, задля попередження розповсюдження коронавірусної інфекції та убезпечення мешканців Чернігова.

- У магазини ходять 100% населення, без продуктових магазинів ніхто не проживе. І як ми організуємо роботу цих магазинів, так і задамо тон всьому нашому суспільству. Чернігівці будуть орієнтуватися на запропонований там порядок. Можливо й ті, хто не розуміє його сьогодні, побачать, що запровадженні певні заходи і всі інші бережуться, і теж будуть їх дотримуватися скрізь, - сказав міський голова Владислав Атрошенко.

Так, КП «Муніципальна варта» днями виявила, що у деяких торгових закладах не організовано дотримання дистанції між покупцями, а у продавців відсутні засоби захисту (маски та рукавички), немає деззасобів для відвідувачів. З адміністрацією цих магазинів була проведена роз'яснювальна робота.

На зустрічі домовились, що охорона та продавці будуть повністю забезпечені засобами захисту обличчя та очей. Охоронці слідкуватимуть за кількістю відвідувачів (до магазину запускатимуть з розрахунку один відвідувач на 10 кв.метрів площі торгівельного залу), дотриманням дистанції між ними не менш, як 1,5 метра. Біля касових зон будуть встановлені спеціальні позначки.

При вході до магазину на видному місці повинні бути встановлені засоби для дезінфекції рук відвідувачів. Також вивішені оголошення з рекомендацією зранку відвідувати магазини тільки людям похилого віку, а людям молодшого віку в цей час (за можливості) утриматися й завітати пізніше – після 10.00 год. Якщо ж все таки виникне така потреба, то вони зможуть здійснювати покупки, тільки якщо у торговому залі буде менша кількість відвідувачів, ніж дозволено відповідно до квадратури торгової площі.

Усі поверхні в магазинах повинні оброблятися дезінфекційними засобами кілька разів на день, а ввечері, по завершенню робочого дня, робитися більш ґрунтовне прибирання.

Додаткова рекомендація - зробити відповідні дослідження поверхонь у приміщеннях магазинів з метою моніторингу ефективності проведення робіт з дезінфекції. Цю пропозицію внесла начальниця міського управління Держподспоживслужби Валентина Мехед.

Озвучені на зустрічі рекомендації, з якими погодилися всі представники торгових мереж, будуть прописані відповідним листом за підписом заступника міського голови - керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації по місту та надіслані до керівництва торгівельних мереж.

"Деснянка" за матеріалами прес-служби Чернігівради


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-10 07:54:01.841

  • Всього випадків: 80,949
  • Активні: 35,080
  • Всього смертей: 1,897
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 43,972

Замовити зворотний дзвінок