Триває пожежа в Чорнобильській зоні

Триває пожежа в Чорнобильській зоні

Дата: 2020-04-14 | Переглядів: 271

Пожежа у Чорнобильській зоні триває вже дев’ятий день поспіль і вона стає все більш масштабною та загрозливою, оскілки вогонь вже впритул підібрався до сховища радіаційних відходів "Підлісний", що поряд із ЧАЕС.

 

Що знищив вогонь

 

У ДСНС повідомили, що 200 га лісу вже знищили пожежі у одному лісництві Чернігівської області 200 га лісу вже знищили пожежі у одному лісництві Чернігівської областівогонь знищив вже понад 200 га лісу.

Вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Згоріла територія військового міста Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

 

Постраждали тварини

 

Чорним полотном укрито тисячі гектарів заповідної зони. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Солому й молоду траву, якою харчувалися тварини, змінили попіл та обвуглена земля. Шкоду, нанесену тваринному світу, підрахувати поки не вдалося. Через пожежу чимало тварин також втратили свої домівки.

 

Як усе почалося і де горить

 

Перші повідомлення про вогонь у Чорнобильській зоні надійшли 4 квітня, основні причини займання вбачають у підпалах. Тоді загорілися ліси та трава на території трьох лісництв. Після того ДСНС щодня інформували про ліквідацію пожежі, у якій було залучено авіацію.

 

Станом на 13 квітня ДСНС повідомляє про гасіння пожеж на території вже чотирьох лісництв - Корогодського, Денисовецького, Дитятського та Паришівського. Пожежу на території Котовського лісництва вже ліквідовано, однак у Зоні відчуження знову почалися верхові пожежі в лісах, вогонь перекинувся на інший берег Прип'яті та охопив так званий Рудий ліс. І тепер стихію і від сховища радіаційних відходів "Підлісний", що поряд із ЧАЕС, відділяє кілька кілометрів.

 

Збитки

 

Збитки від масштабної пожежі, що більше тижня триває в Чорнобильській зоні, сягають десятки мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. Про це заявила під час брифінгу виконувачка обов`язків голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерина Павлова.

 

Покарання винних

 

За фактом пожежі у Зоні відчуження поліція відкрила кримінальне провадження. Наразі триває слідство. Зловмисникам загрожує штраф від 50 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи терміном до двох років, або обмеження волі - до трьох років. Також поліція затримала декілька громадян, які можуть бути причетні до підпалів.

 

За матеріалами https://tsn.ua


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-06 12:36:01.81

  • Всього випадків: 76,808
  • Активні: 32,465
  • Всього смертей: 1,819
  • Нових смертей: 31
  • Всього одужали: 42,524

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій