Про нову дисципліну НАТОзнавство та підручник для неї розповів викладач з Ніжина

Про нову дисципліну НАТОзнавство та підручник для неї розповів викладач з Ніжина

Дата: 2020-04-18 | Переглядів: 216

Нещодавно в ефірі Громадського радіо  викладач Ніжинського університету Олександр Желіба розповів про дисципліну НАТОзнавство та підручник «НАТО - сила, що захищає мирних громадян», співавтором якого він є. 

- Чому саме підручник? Невже НАТО такий предмет, що нам усім необхідно його знати? - питає ведучий Андрій Куликов.

 - НАТОзнавство заслуговує на те, щоб бути почутим громадянами України. - каже Олександр Желіба. доцент кафедри політології, права та філософії Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя. - У радянській пропаганді ми пригадуємо образи НАТО - такі карикатурні істоти, які хочуть захопити мирну радянську країну і познущатися з мирних людей. Насправді це була дійсно пропаганда і це було не так. Задача підручника - розвінчати міфи і показати ту дійсність, яка є насправді, щоб Україна могла долучитися до загального процесу європейської світової безпеки.

Власне, підручник не тільки для закладів вищої освіти, також може використовуватись в середніх школах. Чим більше загалу буде знати про те, чим насправді займається НАТО, тим легше буде нам інтегруватись до світової спільноти.

Я є співавтором третього розділу, який називається «Захист цивільного населення у НАТО». Там акцент на тому, що цивільне населення може піддаватися загрозі з будь-яких сторін і міжнародне товариство не завжди його захищає. Яскравий приклад - це конфлікт у Серебряниці, коли світова спільнота не встигла зреагувати на геноцид, який зароджувався. НАТО поставило завдання не чекати реакцію, а спираючись на те, що права людині важливіші за право держави розв’язувати внутрішні проблеми в себе, захищати людей раніше, ніж почнеться геноцид. Там описаний цей процес. Власне НАТОзнавство вводиться як вибіркова категорія дисциплін, підручник є в інтернеті.Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 15:56:01.976

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок