Сьогодні - Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу

Сьогодні - Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу

Дата: 2020-04-26 | Переглядів: 149

26 квітня у багатьох країнах світу - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Цього дня в 1986 році сталася техногенна катастрофа світового масштабу – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Два вибухи зруйнували 4-й реактор АЕС. Їх потужність була еквівалентна 300 Хіросим. В атмосферу потрапила хмара радіоактивного пилу — 11 тонн ядерного палива. Вітром радіоактивні речовини дісталися навіть на територію Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Найбільше постраждали Україна, Білорусь і Росія. У перші дні після початку катастрофи вісім з половиною мільйонів жителів цих країн отримали значні дози опромінення. З них в Україні – 2,6 мільйона людей, які проживали на території 200 тисяч квадратних кілометрів у майже 2,3 тисячі міст і сіл. На Чернігівщині від Чорнобильської катастрофи постраждали більше 227 тисяч людей, у тому числі майже 160 тисяч дітей. Понад 5 тисяч отримали інвалідність.

Від радіації, яку спричинила Чорнобильська трагедія, за оцінками незалежних експертів, померли близько півмільйона людей.

34 роки минули з дня аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності тодішнього комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

До ліквідації ядерної аварії та будівництва саркофагу долучилися близько 600 тисяч людей. Серед них – ліквідаторами аварії на ЧАЕС були майже 15 тисяч жителів Чернігівщини, про яких відомо поіменно. Вони рятували світ від смертельної загрози.

Усім ліквідаторам – шана і велика вдячність!


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 17:14:01.404

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок