«Літопис доль та днів минулих»

«Літопис доль та днів минулих»

Дата: 2020-04-29 | Переглядів: 219

Про бойові нагороди воїнів-земляків

Це вже третя книга цього глобального історично-документального проєкту краєзнавців Чернігівського району (голова – Андрій Курданов). Два об’ємні томи присвячено 75-річчю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Видання містить відомості про бойові нагороди воїнів-земляків, починаючи від 1938 року, про їхню участь у інших війнах та визнач­них історичних подіях під час та після закінчення Другої світової. Вагома частина книги присвячена військовим професіям.

Сьогодні вже залишилося небагато учасників бойових дій тієї кривавої війни. Молодше покоління втрачає безцінну можливість спілкування з живими свідками та безпосередніми учасниками боротьби за свободу та незалежність. Проте історики, краєзнавці вивчають події тих буремних сторінок історії, бойовий шлях наших земляків, намагаються на конкретних прикладах осягнути велич подвигу нашого народу. Лише вивчення архівних документів допомагає зрозуміти і пізнати складний механізм війни, відчути всі складові вогненного вихору із людських доль. Конкретний вчинок однієї людини досить часто змінював хід подій, приносив перемогу або ж навпаки. Щоденна важка праця кожного солдата – рушій того механізму. Військові долі були зазвичай важкими і драматичними, але інколи й незвичайними та цікавими. В двотомнику розповіді про понад 2300 таких.

Як результат роботи краєзнавців та істориків – у більш ніж 20 сільських громадах району вже презентовані уточнені матеріали про загиблих на фронтах Другої світової воїнів-земляків та бойові нагороди ветеранів. У Киїнській та Шестовицькій сільських громадах ці матеріали доповнені та виготовлені у формі відкритої Книги пам’яті, встановлені в центрі села для постійного огляду.

Тексти книги проілюстровані фотознімками із сімейних архівів, наданими членами сімей ветеранів, а також тими світлинами, які зберігаються у шкільних музеях, зокрема в Анисівській та Пакульській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Проте видання хоч і містить великий обсяг інформації, зі слів упорядників книги, не є вичерпним. Дослідження і пошукові роботи тривають.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-24 11:40:01.384

  • Всього випадків: 1,191,812
  • Активні: 222,437
  • Всього смертей: 21,861
  • Нових смертей: 83
  • Всього одужали: 947,514

Замовити зворотний дзвінок