Підприємство з Борзнянщини закликає наслідувати їхній приклад

Підприємство з Борзнянщини закликає наслідувати їхній приклад

Дата: 2020-04-29 | Переглядів: 2248

Нині, на жаль, нечасто зустрінеш свідомих аграріїв, які переймаються збереженням археологічних пам’яток не на словах, а на ділі. Втім, небайдужі є! ТОВ «Плиски-Агро» з Борзнянщини відповідально поставилося до збереження археологічних пам’яток на землях, які обробляє. Навіть не маючи мапи розміщення курганів, ще як тільки розпочинали свою діяльність, візуально визначили місця поховань і створили навколо них охоронну зону. Ці місця вже багато років підприємство не обробляє і за цей час там поросло різнотрав’я.

 

А цієї весни на підприємстві вирішили підтримати ініціативу активіста з сусіднього, Ічнянського району, Олександра Кликавки, який очолює всеукраїнську спільноту Хранителі курганів – громадський рух однодумців, що об’єдналися заради збереження археологічних пам’яток. Для цього агрономічна служба підприємства на чолі з головним агрономом Олегом Вовкогоном висадила більше ста саджанців дерев – на курганах, полях, що поки вільні від посівів. Ті місця, де нині ростуть озима пшениця та ріпак, обіцяють засадити деревцями після збору врожаю. Керівництво ТОВ «Плиски-Агро» висловлює щиру вдячність молодим агрономам – Олександру Гриню та Вадиму Лисовцю:

 

– Велика вам подяка, хлопці, за безпосередню участь у такій важливій справі! ТОВ «Плиски-Агро» закликає колег-аграріїв наслідувати наш приклад, спільно зламати сформований негативний стереотип у суспільстві, що «аграрії розорюють кургани, бо їм все мало!» Звикаймо до того, що ніхто не прийде поліпшувати наш добробут і те місце, де ми живемо. Давайте разом зберігати залишки нашої історії!

 

Олександра Кликавку, який не один рік опікується астрономічним комплексом «Пригоризонтна обсерваторія Безводівка» на Ічнянщині, приємно вразила ініціативність аграрного підприємства з Борзнянщини. Після закінчення карантину громадський активіст планує відвідати кургани, за якими доглядає ТОВ «Плиски-Агро», і більш детально розказати про охоронну діяльність та показати це у відео на своєму ютуб-каналі.

 

– Захист археологічних пам’яток – курганів – став сучасним трендом! Днями, а саме 27 квітня, виповнився рік руху Хранителів курганів, – зазначає Олександр Кликавка. – За цей час спільнота об’єднала небайдужих з різних регіонів країни: Чернігівської, Одеської, Сумської, Київської, Запорізької, Луганської областей.

 

На Чернігівщині стали хрантителями і взяли кургани під свій захист Юрась Мурог (курган Новомлинський, с. Нові Млини Борзнянський район), Віталій Назаренко (курган Зелена Могила, с. Хороше Озеро, Борзнянський район), Тетяна Зезюлькіна (курган Шаулина Могила, м. Носівка), Володимир Поліщук (курган Коло Седнева (селище Седнів, Чернігівський район), Юлія Біленко (курган Хаїха, селище Парафіївка, Ічнянський район).

 

Громадський інспектор з охорони культурної спадщини Олександр Кликавка 1 травня має представити нову систему захисту пам’яток археології в Безводівці:

 

– Такого ноу-хау ще ніхто не робив! Тож запрошую до перегляду відео на ютуб-каналі «Обсерваторія Безводівка».

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-19 05:22:02.002

  • Всього випадків: 1,163,716
  • Активні: 271,651
  • Всього смертей: 20,869
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 871,196

Замовити зворотний дзвінок