Чернігів має 20 мільйонів гривень на протидію коронавірусу

Чернігів має 20 мільйонів гривень на протидію коронавірусу

Дата: 2020-04-30 | Переглядів: 146

На сьогодні чернігівський міський бюджет має резерв коштів на боротьбу з коронавірусом – майже 20 мільйонів гривень.

Так, це 10 млн грн резервних коштів, передбачених на централізовані заходи в галузі охорони здоров’я. Плюс є 4,9 млн грн економії в медичній сфері по енергоносіях внаслідок теплої зими. Окрім того, безпосередньо на медикаменти закладено ще 2 млн грн, які розподілені по лікарнях. І також є залишок у 2,5 млн грн з 3,4 млн грн цільових бюджетних призначень, виділених на закупівлю обладнання для лікування хворих з COVID-19. Про це фінансове та медичне управління Чернігівської міської ради днями проінформували на щотижневій міській нараді в муніципалітеті.

Також на благодійному рахунку 2-ї міської лікарні є ще не використаних 4 мільйони 400 тисяч 616 гривень, проінформував керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

За словами, чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, якщо виникне нагальна потреба в додаткових сумах – це питання готові оперативно вирішити за рахунок перерозподілу коштів.

Нещодавно для міських лікарень Чернігова придбані ще три апарати ШВЛ. Таким чином, загалом їх вже 37.

Новопридбане обладнання – німецьке, високої якості. Апарати вже встановлені і працюють у міській лікарні №2. Технічно вони такі, які викликають довіру в лікарів, зазначив Владислав Кухар. Ці апарати не нові, але пройшли технічний контроль і модернізацію німецькими ж комплектуючими. Новими такі коштували б більше двох мільйонів за один. Оплачене це обладнання з меценатських коштів, зібраних на рахунку цієї лікарні, зазначили на нараді.

Станом на сьогодні забезпеченість Чернігова апаратами ШВЛ у відношенні до кількості населення навіть більша ніж у Києві. Адже, зі слів мера столиці, вона має 400 таких апаратів. Кількість населення Києва і Чернігова відрізняється більш ніж у 10 разів. Практика Києва поки що показує, що там при більш ніж тисячі хворих наявних ШВЛ достатньо.

"Деснянка" за матеріалами Чернігівради


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 13:22:01.27

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок