126,3 млн грн виплатила Національна служба здоров’я України лікарням нашої області

126,3 млн грн виплатила Національна служба здоров’я України лікарням нашої області

Дата: 2020-05-13 | Переглядів: 139

А це 49 медичних закладів Чернігівщини, які надають екстрену та спеціалізовану допомогу. В межах Програми медичних гарантій. Всього по країні Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила понад 4,4 млрд грн 1619-ти закладам. Такі дані прозвучали 6 травня на онлайн-прес-конференції НСЗУ.

 

466 млн грн надійшло у 25 центрів екстреної медичної допомоги, 1594 спеціалізовані заклади за квітень – близько 4 млрд грн за договором з НСЗУ, з яких понад 17,7 млн грн отримали приватні заклади та лікарі-ФОПи. У Чернігівській області найбільші суми нарахувань за контрактом з НСЗУ з комунальних закладів одержали Чернігівська обласна лікарня – 13,9 млн грн, Чернігівський медичний центр сучасної онкології – 10 млн грн та Чернігівська міська лікарня №2 – 9,1 млн грн.

 

Нагадаємо, що з 1 квітня пацієнт міг вільно обирати лікарню та лікаря не лише на первинці, а й для спеціалізованої допомоги. На вибір пацієнта не впливає ані реєстрація, ані форма власності закладу. Головна умова – контракт лікарні з НСЗУ. Всього 61 приватний медзаклад і 4 лікарі-ФОПи підписали договір з НСЗУ на надання послуг зі спеціалізованої медичної допомоги. До трьох приватних центрів за розміром оплати від НСЗУ увійшли ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» (6,6 млн грн), ПАТ «Мотор Січ» (1,7 млн грн), а також ТОВ «Багатопрофільна клініка Святого Миколая» (майже 1,7 млн грн).

 

Умовою фінансування є надання закладами електронної звітності. Кожна надана послуга, кожна консультація фіксується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Основа для прийняття рішень – достовірні дані, зокрема й фінансові. З 1 квітня в ЕСОЗ лікарі виписали пацієнтам понад 100 тис. електрон­них направлень. З них близько 82% – направлення на консультацію спеціаліста, 10% – на візуальні дослідження, 3% – на лабораторні процедури. Решта 5% – інші види направлень. Також в ЕСОЗ вже зроблено понад 2 млн електронних медичних записів.

 

– Національна служба здоров’я – надійний фінансовий партнер медичних закладів, – каже очільниця НСЗУ Оксана Мовчан. – Ми в повному обсязі і вчасно платимо закладу за надані пацієнтам послуги. І ця фінансова стабільність працює в інтересах пацієнта. Це стосується і первинки, і програми «Доступні ліки», а з 1 квітня – і спеціалізованої допомоги. НСЗУ підтримує збільшення обсягу коштів на систему охорони здоров’я. Однак виступає за раціональне використання наявних ресурсів. Мета нашої діяльності – щоб пацієнти могли отримати якісну допомогу, а ефективні лікарні – більше коштів.

 

Бюджет Програми медичних гарантій – 72 млрд грн. Близько тисячі закладів охорони здоров’я матимуть фінансування від НСЗУ в 2020 році у межах Програми медичних гарантій. Коштів у цьому році більше, ніж було за субвенцією торік.

 

– У зоні уваги Північного міжрегіонального департаменту перебувають 298 закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в 4-х областях – Харківській, Полтавській, Сумській та Чернігівській, – зазначає директорка цього Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна. – Сума контрактів з НСЗУ цих закладів на рік – понад 7,5 млрд грн. У квітні 295 закладів отримали аванс на загальну суму понад 715 млн грн. Серед лікарень чотирьох областей суттєвий відсоток тих, які отримають за договором з НСЗУ більше минулорічної субвенції. Зазвичай це потужні багатопрофільні лікарні, де велика кількість пацієнтів.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-19 04:16:01.521

  • Всього випадків: 1,163,716
  • Активні: 271,651
  • Всього смертей: 20,869
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 871,196

Замовити зворотний дзвінок