Фонд Сергія Тігіпка – медикам Чернігівщини

Фонд Сергія Тігіпка – медикам Чернігівщини

Дата: 2020-05-13 | Переглядів: 150

7 травня благодійний фонд Сергія Тігіпка передав медичним закладам Чернігівщини засоби, які допоможуть протидіяти коронавірусу та успішніше лікувати хворих на Covid-19: 10 моніторів пацієнта, один рентгенапарат та газовий аналізатор крові – на суму 4 млн. грн. Загалом протягом карантину Благодійний фонд виділив 15 млн. грн. для забезпечення медичних закладів України усім необхідним. Гуманітарний вантаж благодійники доставили і до Чернігівської центральної районної лікарні. Його буде розподілено в ті заклади, які є базовими для лікування пацієнтів від Covid-19.

 

– У країні склалася нині така ситуація, що критично не вистачає обладнання, його просто немає, воно дефіцитне, але ми намагаємося задіяти всі свої ресурси для того, щоб знайти його, привезти в медичні заклади, доставити до лікарень саме тепер, у найкритичніший період боротьби з коронавірусом, – зазначає директор Всеукраїнського благодійного фонду «Фонд Сергія Тігіпка» Роман Польовий.

 

– Коли почалася ця біда на всій земній кулі, досягла вона й України. Всі казали, що ми, українці, не такі, але, як показали останні події, коли є якась небезпека, ми згуртовуємося, – зауважив генеральний директор КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Дмитро Руденко.

 

– Як приклад – фонд Сергія Тігіпка, – додає голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Хочеться сказати велике «дякую» Фонду за те, що допомагає лікарям рятувати життя, допомагає протистоя­ти хворобі, яка охопила всю планету. І вручаю подяку. На сьогоднішній день область проходить цей період досить гідно. І це, насамперед, – заслуга лікарів.

 

Один монітор пацієнта залишиться в Чернігівській районній лікарні. Цей апарат дуже на часі, оскільки дозволяє швидко виміряти сатурацію – насичення крові киснем – та тиск у хворого і тим самим полегшити роботу лікарів. Дозволяє моніторити стан пацієнта, дає можливість робити кардіограму, вимірювати температуру без участі безпосередньо медперсоналу. Датчики можна приєднати до хворого, налаштувати параметри верхніх та нижніх меж і контролювати стан пацієнта.

 

Такий самий монітор передали і в Корюківську районну лікарню, яка також є базовою і має на лікуванні хворих на коронавірусну інфекцію. Такі ж з’являться і в Чернігівському пологовому будинку, в Ніжинській і Прилуцькій міських, Козелецькій, Талалаївській, Новгород-Сіверській та Борзнянській районних лікарнях.

 

Пересувний цифровий рентгенапарат вартістю понад 2,5 млн грн благодійники з фонду Сергія Тігіпка передали у Борзнянську районну лікарню.

 

Не забули і про маленьких пацієнтів. Газовий аналізатор крові та багатопараметричний кардіомонітор С50 буде тепер в Чернігівській обласній дитячій лікарні.

 

– У нашому закладі його не було, а це важлива апаратура для того, щоб контролювати проведення штучної вентиляції легень, – каже заступниця генерального директора обласної дитячої лікарні Людмила Кривець. – Це для діток, які перебувають у тяжкому стані, і тому вкрай важливо контролювати рівень газів у крові, щоб призначати потрібне лікування.

 

Благодійний фонд Сергія Тігіпка працює в Україні вже десять років. Останні сім – на Чернігівщині, переважно в Срібнянському, Талалаївському та Ічнянському районах. Підтримували освітню, соціальну, медичну галузі. Лише за останні півтора місяця Фонд виділив понад 15 млн грн, левова частка яких спрямована саме на допомогу хворим на Чернігівщині.

 

– Медичний персонал сьогодні перебуває на передовій, тому ми останнім часом системно забезпечували його масками, респіраторами, дезінфекторами тощо, – розповідає Роман Польовий. – Також закупили тисячу багаторазових захисних костюмів і передали їх медикам. Турбуємося, щоб медпрацівники були надійно захищені. Це позиція засновника нашого фонду Сергія Тігіпка.

 

Варто додати, що фонд Сергія Тігіпка на початку спалаху пандемії в Україні перерахував 5 млн грн Чернігівській міській лікарні №2, яка теж є базовою в лікуванні від Covid-19. Та на цьому допомога не закінчиться, запевнив Роман Польовий. Вже через кілька днів Фонд передасть нову партію медичного обладнання для лікарень Чернігова.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

 

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-04 02:44:01.243

  • Всього випадків: 73,158
  • Активні: 31,544
  • Всього смертей: 1,738
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 39,876

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій