Пенсійний фонд України почав виплачувати проіндексовані пенсії

Пенсійний фонд України почав виплачувати проіндексовані пенсії

Дата: 2020-05-14 | Переглядів: 143

Нинішнього травня Пенсійний фонд України провів індексацію пенсій більшості пенсіонерів області. Докладніше про перерахунки пенсій розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

 

– Пане Юрію, кому підвищили пенсійні виплати?

 

– В області автоматично (без особистих звернень) проведено перерахунок пенсій 283,6 тис. пенсіонерам. Із перерахованих пенсій розмір підвищено для 242,7 тис. пенсіонерів (79,3% від загальної чисельності цивільних пенсіонерів). Середній розмір підвищення становить 200,38 грн.

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Пенсійний фонд Украї­ни провів індексацію пенсій з 1 травня цього року. Виплата проіндексованих пенсій проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат способом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта». На підвищення пенсійних виплат пенсіонерам області додатково спрямовано 48,6 млн грн.

 

На підвищення з 1 травня цього року можуть розраховувати ті, хто отримує пенсії за віком, по інвалідності, з причин втрати годувальника, за вислугою років.

 

Нагадую, що для отримання перерахунків та доплат додатково звертатися до працівників Пенсійного фонду не потрібно. Гроші надійдуть на банківську картку, або ж їх доставлять листоноші «Укрпошти».

 

– Як проводиться індексація пенсій?

 

– Індексація пенсій проводиться з минулого року способом перерахунку раніше призначених пенсій.

При цьому враховується збільшений показник середньої заробітної плати (доходу) в Украї­ні, з якої сплачено страхові внес­ки, та який враховується для обчислення пенсії. Відповідно до постанови Уряду даний перерахунок у цьому році проведений з використанням коефіцієнта збільшення показника середньої зарплати для обчислення пенсії в розмірі 1,11. Це означає, що на 11% збільшено показник середньої зарплати, з урахуванням якого проведено відповідний перерахунок 01.03.2019 (4404,35 грн х 11% = 4888,83 грн). Під  час обчислення пенсій чорнобильцям з 1 травня, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків, враховується показник середньої заробітної плати, збільшений з 01.03.2019 (1086,71 грн х 11% = 1206,25 грн). Крім цього, враховується страховий стаж, розмір заробітної плати, середня заробітна платня за певні періоди і т.д.

 

Коефіцієнти страхового стажу та коефіцієнти заробітку вираховуються органами Пенсійного фонду індивідуально для кожної людини.

 

ВАЖЛИВО! Якщо ж навіть з урахуванням усіх надбавок та індексації розмір підвищення, в результаті перерахунку, не досягає 100 грн, пенсіонеру встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Також варто зазначити, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули потрібного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижчим 2100 гривень.

 

– Хто не отримає підвищення?

– Деякі категорії пенсіонерів не належать до тих, чиї пенсії індексують. Це переважна більшість осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами (державні службовці та прирівняні до них особи, працівники прокуратури, колишні судді) за винятком тих, у яких розмір пенсії за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вищий ніж розмір за нормами спеціаль­них законів. Таким особам пенсія перераховується за матеріалами пенсійних справ з 1 травня цього року (без особистого звернення). Підвищення не отримують пенсіонери, які одержують максимальні та мінімальні (в т. ч. соціальні) пенсії, та ті, кому виплати вперше призначили у 2018, 2019 і 2020 роках.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 08:54:01.991

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок