Система автоматичної фіксації дорожнього руху в Україні запрацює з 1 червня

Система автоматичної фіксації дорожнього руху в Україні запрацює з 1 червня

Дата: 2020-05-23 | Переглядів: 183

БЕЗПЕКА НА ДОРОГАХ

 

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 20 травня. Отже, прийнято постанову «Про функціонування системи фіксації порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі».

 

Запрацює мережа фіксації, – заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. – Спочатку це буде 17 пунктів, потім близько 40, всього по країні плануємо до 700. Відповідний графік, адреси, порядок після ухвалення цієї постанови буде оприлюднено.

 

Початок роботи системи анонсували ще 12 березня, коли встановили камери в Києві. Нині вони працюють у тестовому режимі. Тоді ж повідомили, що систему буде запущено в експлуатацію з 1 травня 2020 року, але завадив карантин через коронавірус. І ось новий термін.

 

У Кабміні сподіваються, що це допоможе скоротити кількість смертей і травм через ДТП. Щодоби в Україні, згідно зі статистикою, через аварії на дорогах гине в середньому 8 осіб і майже сотня травмується.

 

12 березня в Києві запрацював Аналітичний центр безпеки дорожнього руху, який збиратиме інформацію про порушення правил дорожнього руху (ПДР), зафіксовані автоматичною системою. Тоді ж у Києві встановили перші 20 камер відеофіксації порушень ПДР. Пілотний проєкт відеофіксації порушників ПДР уже тоді зафіксував штрафів на мільйони гривень.

 

Державна агенція інфраструктурних проєктів України, яка курує це питання, заявила, що всі потрібні роботи, щоб система запрацювала, виконані. Зокрема і на теренах Київської області встановлено 25 комплексів, до 20-ти – у самому Києві. Розташовані вони у місцях, де найчастіше трапляються ДТП. Є програмне забезпечення і все, що треба для роботи Центру обробки даних, включаючи облаштування робочих місць.

 

В основному відеофіксація виявлятиме порушників швидкісного режиму руху на дорогах. На сьогодні в Україні встановлені такі штрафи за перевищення швидкості:

– на більш ніж 20 км/год – 255 гривень;

– на більш ніж 50 км/год – 510 гривень.

 

У разі фіксації перевищення швидкості, за номерами буде встановлено власника автомобіля і відправлено йому листа з повідомленням про час, місце правопорушення і навіть код, за яким людина може зайти в Інтернет і пересвідчитись у скоєному нею правопорушенні. Якщо власник авто був за кермом, він платить штраф. Якщо ж дав свою машину комусь іншому, то може зателефонувати тій людині і попросити її сплатити штраф. У такому разі адмінпротокол складатимуть на особу, яка була за кермом, – пояснив заступник міністра МВС Антон Геращенко.

 

Це – в ідеальному варіанті, бо залишається таки багато правових колізій. Але то – справа юристів.

 

У міністерстві внутрішніх справ стверджують, що головне завдання впровадження системи автофіксації порушень Правил дорожнього руху – не збір штрафів з водіїв, а зниження кількості аварій, особливо важких, бо, за статистикою Патрульної поліції, причиною кожної третьої ДТП з постраждалими є перевищення швидкості. Тому в місцях розташування камер (на аварійно-небезпечних ділянках доріг і в місцях підвищеної концентрації ДТП) буде встановлено попереджувальні знаки.

 

У водіїв буде час і можливість знизити швидкість у таких місцях до дозволеної, а значить – безпечної, що дозволить їм не стати учасниками ДТП і не бути оштрафованими, – уточнив речник МВС Артем Шевченко.

 

Нові системи відеоспостереження кардинально відрізняються від тих, які пропонували десять і більше років тому. Нові з лазерним «прицілом», тому виділяють з потоку машин тільки ту, яка їде швидше, аніж дозволено, фотографують не ззаду (держномер), а спереду і роблять кілька знімків – не один.

 

Удень, а також і в інший час доби, якщо скло автомобіля не тоноване, можна буде побачити на фото навіть обличчя водія, що стане додатковим доказом його провини або доказом невинуватості власника в разі, якщо відзнята явно інша людина, яка сидить за кермом, наприклад, жінка, а не чоловік – власник авто. Такі роз’яснення дають фахівці міністерства.

 

Як уже зазначалося, існує питання правової легітимності, хоча влада, схоже, добре підготувалася технічно до впровадження автофіксації.

 

З 1 червня 5 комплексів автоматичної фіксації (КАФ) порушень Правил дорожнього руху мають встановити також у Львівській області, а до кінця 2020 року планується закупити і встановити ще 220 таких камер по всій Україні. Будемо сподіватися, що торкнеться це нововведення і Чернігівщини. Це нагальне питання. Адже поліцейська статистика свідчить, що цьогоріч на дорогах нашої області сталося більше аварій, аніж за відповідний період минулого року. Так, за чотири місяці 2020-го на території Чернігівщини сталося 174 ДТП, в яких 38 чоловік загинуло і 193 отримали тілесні ушкодження. Торік за цей же період загинуло на 23 особи менше, і травми отримали на 14 людей менше…

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-26 08:18:02.182

  • Всього випадків: 195,504
  • Активні: 106,468
  • Всього смертей: 3,903
  • Нових смертей: 76
  • Всього одужали: 85,133

Замовити зворотний дзвінок