Школярі Чернігівщини можуть безкоштовно вивчати французьку

Школярі Чернігівщини можуть безкоштовно вивчати французьку

Дата: 2020-06-17 | Переглядів: 296

Уже 20 років французька благодійна асоціація LIOUBA LORR UKRAINE допомагає талановитій дітворі Чернігівщини побачити Францію. Такою є мотивація для найсумлінніших юних знавців французької. Безкоштовне вивчення мови – один з перспективних напрямків співпраці організації з областю.

 

З 1999-го французькі благодійники проводили культурні конкурси і відбирали кращих дітей-музикантів, танцівників та співаків краю для гастролей у Франції. Згодом запровадили і лінгвістичну програму, яка швидко стала популярною серед наших школярів. Нині, завдяки LIOUBA LORR UKRAINE, яка не є політичною чи релігійною організацією, французьку безкоштовно вивчають учні Чернігова, Ніжина, Мени та Сновська.

 

У Ніжині на базі НВК №16 «Престиж» шостий рік поспіль у позаурочний час діє французький клас.

Днями до нього оголосили черговий набір учнів 10-12 років.

 

– Набираємо дітей за двома критеріями – схильність до вивчення першої іноземної і вільний час, – каже вчителька-волонтерка французької мови, викладачка Ніжинського університету Людмила Копенкіна. – Діти нині завантажені. Треба, щоб мали час не лише приходити двічі на тиждень на заняття, а й виконувати домашню роботу.

 

Тільки в Ніжині з 2015 року 65 школярів отримали можливість безкоштовно опановувати французьку. 20 дітей за свої мовні успіхи побували на лінгвістичному стажуванні у Франції, де прожили насичений місяць у місцевій родині.

 

Цього року пані Людмила випустила першу групу, яка за 5 років безкоштовно опанувала ще одну іноземну мову (крім анг­лійської, яку вивчають у школі обов’язково). У столиці вони пройдуть екзамен і отримають сертифікат про володіння мовою на рівні, що дозволяє навчатися чи працювати у франкомовних країнах. А це непоганий стимул для дітей, що тільки закінчують школу.

 

Детальніше на сайті благодійної організації https://liouba-lorrukraine.fr/

 

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 15:56:01.976

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок