Послаблення карантину, мільйони для лікарень, допомога бізнесу: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-конференції

Послаблення карантину, мільйони для лікарень, допомога бізнесу: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-конференції

Дата: 2020-07-08 | Переглядів: 322

– Чернігівська область одна з перших в Україні вийшла із суворого карантину, завдяки чому відновлюється економічна діяльність. Станом на 3 липня в регіоні було зафіксовано 554 випадки коронавірусної хвороби, з них 354 людини вже одужали. 144 особи лікуються амбулаторно, 38 пацієнтів перебувають на лікуванні в медзакладах, – зазначає голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. – Зафіксовано 9 летальних випадків, 4 людини померли від супутніх хвороб. У березні-квітні по нашій області кількість виявлених випадків Covid-19 (до 200 випадків) була однією з найнижчих у країні. І одними з причин цьому було те, що ми вчасно вводили карантинні заходи та обмеження в місцях спалаху, встановлювали блок-пости, також була на високому рівні проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з допомогою ЗМІ. Все це в комплексі й не дало допустити масового інфікування громадян.

 

За словами Андрія Прокопенка, Чернігівщина одна з перших провела роботу щодо страхування медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим на Covid-19. Договори укладено з 285-ма медпрацівниками інфекційних відділень лікарень (перша хвиля) та 343-ма медпрацівниками бригад екстреної медичної допомоги. На добровільне страхування медиків Чернігівщини залучено 130 тисяч гривень, долучилися обком профспілок медичних працівників, а також благодійники.

Як повідомив голова ОДА, область перейшла до наступної стадії – адаптивного карантину. Втім, забувати про карантинні обмеження не можна, адже все-таки простежується збільшення випадків: так, у червні це було три рази. Хоча це й непоганий результат порівняно з іншими областями.

За період пандемії на протидію коронавірусної хвороби на Чернігівщині витратили понад 85 мільйонів гривень, з них більше 51 мільйона – з місцевих бюджетів, понад 25 мільйонів – кошти інших джерел фінансування і 5 мільйонів гривень – ініціа­тива великого бізнесу.

Додамо, в області будують 22 сучасні сільські амбулаторії в рамках державної програми «Доступна медицина». У жовтні нові медзаклади мають здати в експлуатацію.

– Щодо проблемних об’єктів, я би міг назвати ситуацію по Іванівській ОТГ, – інформує перший заступник голови ОДА Віталій Загайний. – Бо свого часу, коли на будівництво амбулаторії виділяла кош­ти держава, там не прислухалися до Міністерства регіонального розвитку, й тому була визначена достатньо невисока вартість будівництва в розрахунку на метр квадратний. Відповідно тепер постало питання щодо додаткового фінансування, аби завершити цей об’єкт. Хоча, на нашу думку, це мало б бути зроблено за кошти ОТГ. Той випадок, коли державна субвенція була використана повністю, і розпорядилися нею не зовсім ефективно.

 

Компенсація, незалежний рейтинг і перший вантаж без сплати спецмита

 

– Стосовно відновлення економічної активності, то тут маємо суттєву підтримку держави. Так, уже 10 300 працівників (ФОП), які в період карантину змушені були призупинити роботу, отримали компенсацію від держави, і станом на сьогодні на ці цілі перераховано 32 мільйони гривень, – відзначає Андрій Прокопенко. – Допомагаємо бізнесу у вирішенні всіх проблемних питань, економічну динаміку підтверджують незалежні рейтинги, які проводять різні ЗМІ та Міністерство розвитку громад та територій. Зокрема нещодавно були оприлюднені результати рейтингу Міністерства регіонального розвитку, яке моніторить діяльність облдержадміністрацій по країні. Оцінювали за 25 критеріями, тобто повна оцінка. Це і освітня політика, і медицина, і децентралізація, і виконання доручень Прем’єр-міністра… Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов назвав лідерів – Житомирську, Київську та Чернігівську області.

Найголовнішою подією червня Андрій Прокопенко назвав перший візит на Чернігівщину президента України Володимира Зеленського, який проінспектував хід програми «Велике будівництво», зустрівся з підприємцями області. Тоді Чернігівська ОДА звернулася до керівництва держави з проханням захистити права вітчизняних виробників, зокрема компанію «Слов’янські шпалери – КФТП». Це підприємство є бюджетоутворюючим в області, надає роботу більше 600 працівникам, однак мало проблему, яка ускладнювала його роботу. Мова про можливе введення спецмита на ввезення полівінілхлориду, що використовують у виробництві шпалер. Через підвищення митних ставок на імпортну сировину існувала загроза втрати рентабельності не тільки Корюківської фаб­рики, а й інших численних промислових підприємств регіону і України.

– І ми вже маємо перший позитивний результат, що є головною новиною сьогоднішньої прес-конференції, – наголошує Андрій Прокопенко. – 24 червня фундаментальна проблема була вирішена, оприлюднене рішення комісії про скасування 18% мита на ввезення полівінілхлориду. Генеральний директор компанії «Слов’янські шпалери – КФТП» Віктор Мурай буквально вчора повідомив, що підприємство розмитнило перший вантаж без сплати спецмита.

Голова ОДА додав, що позитивні зрушення відчують не тільки виробники шпалер, це також стосується харчової промисловості. Приміром, чернігівського пивзаводу. Так, спільними зусиллями влади і бізнесу вдалося уникнути проблемних моментів, що дозволило нормально розвиватися вітчизняним товаровиробникам.

 

Велике будівництво, нові дороги і їх захист

 

– Реалізація програми «Велике будівництво» відбувається ритмічно, згідно з графіками. Цьогоріч плануємо завершити будівництво та реконструкцію 5 шкіл, 5 дошкільних закладів і 5 спортивних об’єктів. Загальна сума проєкту – понад 106 мільйонів гривень, суттєва частина фінансування – з Державного фонду регіонального розвитку, – інформує голова ОДА Андрій Прокопенко. – Наразі роботи тривають на 11 об’єктах, які особисто перевіряю. Особ­ливо приємно, що вперше з 2012 року в області буде відкрито нову школу – Носівську ЗОШ №5. Це довгобуд, який почали споруджувати у 1989 році. І ось нинішнього вересня навчальний заклад відкриє свої двері для дітей.

Перший заступник голови ОДА Віталій Загайний додав, що станом на 3 липня вже підготовлений проєкт розпорядження Уряду, згідно з яким Носівська школа, яка перебуває в державній власності, буде передана в комунальну власність. Це перетворення відкриє всі можливості для того, аби заклад починав існувати як повноцінна інституція.

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко та Прилуцький міський голова Ольга Попенко – на об’єкті проєкту «Велике будівництво» – новому корпусі Прилуцької школи-гімназії


У рамках програми національної програми «Велике будівництво» стартував проєкт з модернізації приймальних відділень у 9 лікарнях, які визначені опорними. На облаштування та оснащення сучасним обладнанням медзакладів передбачається більше 104 мільйонів гривень. Уже підготовлено проєктно-кошторисну документацію та пройдено експертизу. В середині липня розпочнуть будівельні роботи.

Щодо проєктів ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – їх 61. Загальна вартість робіт – 591 мільйон гривень. Протяжність ремонту ділянок – 125 кілометрів. Наразі завершені роботи на 6 об’єктах.

Хід будівництва об’єкта проєкту «Велике будівництво» – Носівської школи №5 перевіряють голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов і
Носівський міський голова Володимир Ігнатченко

– Основне питання, окрім того, що держава вкладає великі кошти в оновлення доріг, є те, що ми повертаємося до габаритно-вагового контролю на цих шляхах. Щоб зберегти витрачені гроші і щоб дороги нам довше служили. Наприклад, на дорозі Ніжин-Прилуки, яку збудуємо цьогоріч і яка коштує 1,5 мільярда гривень, встановимо габаритно-ваговий комплекс. На сесії обласної ради депутати підтримали виділення 50 тисяч гривень на ремонт-повірку габаритно-вагових комплексів, завдяки яким контролюватимуть ваговий режим. Також цьогоріч будуть встановлені два нові автоматичні комплекси вартістю близько мільйона євро, – відзначає Андрій Прокопенко.

 

Приваблива Чернігівщина, заповідні зони – додаються

 

Серед пріоритетів Чернігівської ОДА – екологія, збереження довкілля та розвиток туризму. Наша область – лідерка в Україні за кількістю природноохоронних об’єктів – їх 674, загальною площею 263 тисячі гектарів. Зокрема, цьогорічного травня за ініціативи облдержадміністрації до природо-заповідного фонду місцевого значення додалися 5 нових об’єктів.

– Це орнітологічний заказник «Кулик» у Козелецькому районі, ландшафтний заказник «Засенкове» на Прилуччині та три об’єкти на Ріпкинщині – гідрологічний заказник «Верхній Болгач», ботанічні пам’ятки природи «Лизунові дуби» і «Бурковинщинський дуб», – відмічає очільник облдерж­адміністрації Андрій Прокопенко. – На цьому ми не зупинятимемося, вже ініціюємо створення в області ще трьох природоохоронних об’єктів.

Щодо туризму, то Чернігівщина в цьому плані досить приваблива. Облдерж­адміністрація готує низку туристичних промо-кампаній. Додамо, що туризм – це нові робочі місця, розвиток локального бізнесу, наповнення бюджетів громад, а отже благополуччя кожного жителя області.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото Євгенія ВОРОХА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-14 22:26:01.291

  • Всього випадків: 87,872
  • Активні: 39,064
  • Всього смертей: 2,011
  • Нових смертей: 19
  • Всього одужали: 46,797

Замовити зворотний дзвінок