Нафтогаз передав лікарням області медичне обладнання вартістю понад 12 млн гривень

Нафтогаз передав лікарням області медичне обладнання вартістю понад 12 млн гривень

Дата: 2020-07-08 | Переглядів: 116

3 липня 11 медичних закладів охорони здоров’я Чернігівщини, які надають допомогу хворим на Covid-19, отримали 38 моніторів пацієнта, 9 тисяч захисних костюмів та сучасний рентген-апарат від АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз. Благодійна допомога лікарням нашої області триває в рамках проєкту «Мрія», який розпочався у травні, коли Група Нафтогаз придбала медичного обладнання, загальною вартістю понад 500 мільйонів гривень.

 

– Сьогодні ми отримали від Групи Наф­тогаз надсучасне обладнання, по-перше – рентген-апарат, аналогів якому немає в області. Його вартість – понад 4 мільйони гривень, це вдвічі більше, ніж ті апарати, що закуповували на Чернігівщині трохи раніше. Тому я навіть не уявляю, які має функції і можливості такого рівня обладнання, – зазначає голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко. – Про це ліпше скажуть лікарі, але цей рентген – точно останнього ступеню медичного прогресу. Крім того, 38 надзвичайно сучасні монітори пацієнтів та більше 9 тисяч медичних костюмів для роботи в інфекційних відділеннях.

Андрій Прокопенко подякував Нафтогазу за допомогу медичним закладам Чернігівської області й додав, що отримане обладнання врятує не одне життя:

– Це чудово, що провідна національна компанія не лише забезпечує енергетичну безпеку держави, але і дбає про здоров’я українців!

Благодійну допомогу отримали Чернігівська обласна дитяча лікарня, Чернігівська центральна районна лікарня, Чернігівська міська лікарня №2, Чернігівський пологовий будинок та 7 центральних районних лікарень. Сучасний рентген-апарат працюватиме на базі Чернігівської центральної районної лікарні.

– З початку карантину ми зосередили свою підтримку саме на лікарнях і захисті лікарів, аби допомогти країні в боротьбі з пандемією коронавірусу. Наша команда працювала 24/7, аби закупити та доставити в Україну потрібний обсяг допомоги, який сформували спільно з МОЗ. Окрім цього, ми запустили ще низку благодійних проєктів, серед яких допомога громадам, на території яких відбувається видобуток газу, та допомога закладам освіти для проведення ЗНО і вступних іспитів, – повідомляє генеральна директорка АТ «Укргазвидобування» Олена Кобець під час вручення сертифікатів представникам медичних закладів Чернігівщини.

Від імені лікарської спільноти благодійникам та обласній державній адміністрації подякував генеральний директор КНП «Чернігівська ЦРЛ» Дмитро Руденко:

– Ми приймаємо дуже важливий вантаж. Лікувати хворих без цього обладнання складно. Особливо це стосується засобів особистого захисту. Наша лікарня на добу витрачає від 60 до 80 одноразових костюмів. Упродовж трьох місяців проліковано 60 важких пацієнтів з Covid-19. Вдячні обласній владі та благодійникам за оперативне вирішення наших проблемних питань. І надзвичайно радіємо сучасному рентген-апарату, який відтепер матиме наша лікарня.

Представники акредитованих медзакладів охорони здоров’я Чернігівщини, що борються з невидимим ворогом – коронавірусною інфекцією, не приховували емоцій. Зокрема, головний лікар Чернігівської лікарні №2 Володимир Фаль відзначив, що біда завжди згуртовує людей, і ця біда – коронавірусна хвороба – показала, що небайдужих людей багато. Епідемія не закінчиться ні сьогодні, ні завтра, ні в найближчий місяць, тож медична спільнота й надалі на передовій, на варті здоров’я кожної людини.

Усю благодійну допомогу на суму 12 млн 300 тисяч гривень розвезли по всіх медзакладах регіону.

Під час прес-брифінгу голова облдержадміністрації повідомив: станом на 3 липня на Чернігівщині кількість пацієнтів, які одужали від Covid-19, переважає кількість хворих.

Проте розслаблятися – зарано, коронавірусна інфекція нікуди не поділася. Андрій Прокопенко наголосив, чергове послаблення – це не означає скасування обмежень. Дотримуймось соціальної дистанції, маскового режиму, заходів особистої гігієни.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото Євгенія ВОРОХА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-14 23:32:01.743

  • Всього випадків: 87,872
  • Активні: 39,064
  • Всього смертей: 2,011
  • Нових смертей: 19
  • Всього одужали: 46,797

Замовити зворотний дзвінок