У Чернігівському СІЗО засуджені сплять по черзі, бо немає місця

У Чернігівському СІЗО засуджені сплять по черзі, бо немає місця

Дата: 2020-07-10 | Переглядів: 196

Нещодавно працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із представником громадської організації «Март» Дмитром Науменком у рамках моніторингового візиту відвідали «Чернігівський слідчий ізолятор» та Чернігівську міську медичну частину філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» у Чернігівській області.

Про це повідомляє "Деснянка" за матеріалами Офісу Омбудсмена

Огляд 20 камер та спілкування майже із сотнею засуджених та узятих під варту виявили неналежні умови утримання, низьку якість їжі, невідповідне поводження персоналу.

Будівлі СІЗО більше 250 років. Майже відсутня ветиляція, у камерах є грибок та пліснява. Вікна не дають достатньо світла.

В установі виявили двох осіб, які відмовились від вживання їжі. Одна особа через неналежні умови утримання.

Також порушено планове наповнення установи у 375 в’язнів. У день візиту тут було 406 осіб. Через перенаповнення одна особа не має індивідуального спального місця, через що доводиться спати по черзі.

Така ситуація склалася, бо припинилися етапування засуджених та осіб, узятих під варту.

У деяких камерах разом тримаються засуджені та особи узяті під варту. Це може призвести як до криміналізації ув’язнених, а також спричинити конфлікти.

Також у камерах порушені санітарно-гігієнічні вимоги утримання в'язнів. Так, в частині камер санітарні вузли не відгороджені від приміщення для сну дверцятами, що порушує право в’язнів на їх приватність. Спальні місця стоять у притул. Використовуються старі та брудні ковдри та матраци.

Засуджений, який готує їжу, не має медичної книжки. Недостатня кількість холодильників спричиняє порушення товарного сусідства на складі та на кухні.

Моніторингова група встановила і порушення права в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу.

Також персонал СІЗО не завжди використовує засоби індивідуального захисту у зв'язку з карантином.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-14 22:26:01.291

  • Всього випадків: 87,872
  • Активні: 39,064
  • Всього смертей: 2,011
  • Нових смертей: 19
  • Всього одужали: 46,797

Замовити зворотний дзвінок