«Еководень» замість газу та біопаливний завод на Чернігівщині

«Еководень» замість газу та біопаливний завод на Чернігівщині

Дата: 2020-07-14 | Переглядів: 1396

«Зелений» шлях Європи все більш виразний. У Німеччині ухвалили закон про відмову від вугілля до 2038 року. Великобританія з квітня не використовує електрику з вугільних електростанцій. 8 липня в Брюсселі презентували Європейську водневу стратегію. Україна – один з головних партнерів. А на Чернігівщині можуть збудувати завод з виробництва біопалива.

Європейський орієнтир

ЄС визначив Україну «одним з пріоритетних партнерів» у постачанні водню до Європи. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За «зеленою» угодою Європа планує щорічно скорочувати викиди вуглецю на 100 млн тонн. І таким чином до 2050 року стати кліматично нейтральною й відмовитися від викопного палива.

Серед інших дій – електрифікувати галузі, де наразі використовують викопні джерела. Там, де це дорого чи неможливо, замінити їх на «зелений» водень чи біогаз. Саме з його виробництва й транспортування Україна може стати партнером. Адже «зелені» євростратегії передбачають також розвиток систем трубопроводів для передачі «еководню». Найдешевше переоснащити діючі газові труби. Це обійдеться у 10-30% від вартості прокладання нових.

Біопаливний завод на Чернігівщині

10 липня у своєму фейсбуці голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко повідомив: є інвестори, які готові побудувати в області завод з виробництва біопалива. Зокрема, компанія «ТММ» звернулася з пропозицією налагодити переробку сміття в синтез-газ з високим вмістом водню.

Після зустрічей з інвесторами пан Прокопенко звернувся до т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець з пропозицією обрати Чернігівщину пілотним регіоном для реалізації інноваційного «зеленого» проєкту. Міненергетики розглядає перспективи налагодження німецько-українського партнерства в напрямку виробниц­тва «еководню».

– Нині стоїть питання щодо вибору локацій для майбутніх заводів по виробниц­тву джерел енергії з можливістю їх зберігання і транспортування. Чернігівщина має суттєві конкурентні переваги для реалізації такого інвестиційного проєкту, – зазначив голова ОДА.

Серед них – інфраструктура для транспортування й зберігання. На території області є два підземні газосховища з проєктним активним об’ємом 1,5 млрд м3 та 660 млн м3, а також магістральні газопроводи: Дашава-Київ-Брянськ-Москва і  Тула-Шостка-Київ.

Якщо завод побудують, то область зведе до мінімуму обсяги сміття, а в перспективі ліквідує полігони твердих побутових відходів і сміттєзвалища. Сьогодні їх площа майже 130 га, а обсяг накопичених відходів понад 7,5 млн тонн.

У той же час, зменшиться потреба у викопних енергоносіях. А Чернігівщина отримає додаткові перспективи експлуатації вітчизняної газотранспортної системи для експорту (транспортування) вироблених джерел енергії до ЄС.

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2022-01-28 15:58:02.161

  • Всього випадків: 3,980,610
  • Активні: 272,634
  • Всього смертей: 99,882
  • Нових смертей: 144
  • Всього одужали: 3,608,094

Замовити зворотний дзвінок