У Ніжині відбудеться громадський університет, покликаний згуртувати громаду проти пандемії

У Ніжині відбудеться громадський університет, покликаний згуртувати громаду проти пандемії

Дата: 2020-07-20 | Переглядів: 282

Нещодавно стали відомі проекти-переможці програми "Активні громадяни" Британської ради в Україні. Серед відібраних ідей, що будуть реалізовані за підтримки організації і задум соціальної дії під назвою "Public open air university" ("Громадський університет під відкритим небом") ніжинських викладачів Юлії Кузьменко та Максима Потапенка.

За умовами конкурсу, поданий проєкт має спрямовуватись на подолання та пом’якшення наслідків та протидію поширенню пандемії Covid-19 в Україні. 

«Public open air university» - проект, покликаний посилити співпрацю та діалог між вищою освітою, місцевою владою, бізнесом та громадянами задля формування соціальної згуртованості громади м.Ніжина та подолання негативних наслідків пандемії Covid-19 в суспільстві. 

Реалізація ідеї відбуватиметься на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. За задумом авторів, виш має стати платформою для інтелектуального спілкування та діалогу усіх мешканців громади, які зацікавлені у пізнанні історії свого міста, вивченні можливостей сьогодення та діалогу з інституціями громадянського суспільсьва, місцевим бізнесом та владою про майбутнє громади.

Всі заходи проекту проходитимуть на обладнаному майданчику на свіжому повітрі поблизу університету.

Тут поетапно планують провести три блоки заходів, покликаних згуртувати громаду. У рамках проекту вивчатимуть та переосмислюватимуть минуле ніжинської громади, шукатимуть та обговрюватимуть можливості міста нині, а ще спільно розроблять стретегію розвитку місцевої громади у майбутньому.

Робота на майданчику громадського університету об’єднає довкола себе як окремих мешканців міста так і громадські організації, викладачів та науковців Ніжинської Вищої школи, представників бізнесу та працівників органів місцевого самоврядування. 

Адже мета проекту - соціально згуртувати чотири найважливіші суб’єкти життя міста - громадськість, науковців, бізнес-кола, представників влади. Зорієнтувати їх на подолання таких негативних для громади наслідків пандемії Covid-19 як «епідемія тривожності» та вірусофобія.

Організатори відкриті до співпраці. Готові включити до програми проекту заходи представників ГО чи інших організацій, надати їм платформу для проведення за умови дотримання ЗІЗ та обгрунтування користі для громади.

Стартує громадський університет у серпні.

Проєкт реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими співзаявниками (ОГС): ГО «Міцна Громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-14 23:26:01.328

  • Всього випадків: 87,872
  • Активні: 39,064
  • Всього смертей: 2,011
  • Нових смертей: 19
  • Всього одужали: 46,797

Замовити зворотний дзвінок