Шевченківці розпочали новий сезон

Шевченківці розпочали новий сезон

Дата: 2020-08-17 | Переглядів: 342

Шанувальники театрального мистецтва після майже п’ятимісячної вірусної перерви нарешті дочекалися: артисти обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка 18 серпня виставою «Наймичка» відновили роботу та розпочали новий сезон. Зазначу, що ця драматична історія за п’єсою Івана Карпенка-Карого у постановці режисера Анастасії Кузик, за підсумками першого відбіркового туру включена до лонг-листа ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» в номінації «За найкращу виставу камерної сцени».

 

А напередодні, з приводу цієї приємної події в культурному житті нашого регіону, керівництво театру зустрілося з представниками мас-медіа Чернігівщини, аби ознайомити журналістів, а через них й усіх глядачів області про найближчі плани роботи.

 

Генеральний директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко проінформував присутніх про роботу колективу в дистанційному режимі протягом березня-липня цього року, організацію режисерами і акторами читання сценаріїв та репетицій у форматі онлайн, започаткування нових мистецьких проєктів в Інтернет-мережах. Звернув увагу учасників прес-конференції на запобіжні щоденні заходи, які наразі вживаються працівниками закладу з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в будівлі театру, зокрема, регулярне проведення дезінфекції внутрішніх приміщень, температурний скринінг на вході до театру, обмежена кількість людей на репетиціях, обов’язкова вимога перебувати в масках, забезпечення дотримання санітарної дистанції при розташуванні глядацьких місць у театральній залі в шаховому порядку, інші профілактичні заходи, які б допомогли максимально зберегти здоров’я акторів та глядачів. 

 

Художній керівник та головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров  зазначив, що вихід з карантину для акторів буде досить важким, адже творчій роботі завадила тривала перерва в діяльності закладу, але підкреслив: – будемо набирати обертів, зокрема 29-30 серпня на спектаклях «Танго» і «Мати все». Розповів і про наступні прем’єрні вистави, над якими сьогодні працює творчий склад театру, зокрема, «Приборкання норовливого» за п’єсою Я. Стельмаха (28 серпня), «Небезпечні зв’язки» за романом Шодерло де Лакло, «Чорна комедія» П. Шеффера, «На полі крові» і «Йоганна, жінка Хусова» Лесі Українки, поновлення вистави «Майська ніч» М. Старицького за повістю М. Гоголя.

 

Андрій Бакіров повідомив про заплановане на 26 жовтня відкриття XXVII Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» та вимушені зміни у фестивальній програмі, а також про суттєве скорочення гастрольної діяльності колективу протягом наступного театрального сезону.

 

На завершення прес-конференції Сергій Мойсієнко запросив журналістів, усіх шанувальників мистецтва 24 серпня на благодійний концерт шевченківців до Дня Незалежності, який розпочнеться о 17.00 у сквері ім. Богдана Хмельницького.

 

Сергій ГАЙДУК, газета "Деснянка"

Фото автора


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 23:16:01.913

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок