У Корюківці 70-річна жінка підхопила коронавірус у під'їзді власного будинку

У Корюківці 70-річна жінка підхопила коронавірус у під'їзді власного будинку

Дата: 2020-08-21 | Переглядів: 399

Днями у Корюківському районі зафіксували 17-й випадок коронавірусної хороби COVID-19. Захворіла літня мешканка багатоповерхового будинку, що у районному центрі.

Про це передає видання Сусіди.City.

Хворій корюківчанці 70 років і вона майже нікуди не виходить з власного помешкання, адже має труднощі в пересуванні. Ходить з двома палицями. Інколи сидить на лавочці біля під'їзду, бо проживає на першому поверсі.

За словами, завідувачки міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ольги Кузюри, у пацієнтки виявили двобічну застійну бронхопневмонію та госпіталізували до Корюківської райлікарні.

Спочатку вона перебувала в терапії, була п'ятою у палаті. Коли після взятих аналізів підтвердився коронавірус, її поклали до інфекційного відділення.

Двоє жінок-сусідок хворої по палаті були виписані з медзакладу й направлені на самоізоляцію тривалістю 2 тижні. Інших двох пацієнтів, які мають тяжкі захворювання у стаціонарі лишили. Будуть спостерігати два тижні на предмет коронавірусу, як і за одинадцятьма медичними працівниками.

Медики на роботу ходитимуть. Два рази на день її вимірюватиметься температура. Затим проведуть ПЛР-тести. До терапії поки не приймають нових пацієнтів.

Наразі виявляють контакти хворої жінки. Зараз контактних осіб 16. Члени сім'ї, подруга, сісіди по палаті, їхні відвідувачі з Семенівщини та Коропщини, що приходили без ЗІЗ.

Серед контактних осіб опинилися і четверо медпрацівників - медсестра, санітарка, фельдшерка швидкої та лікарка, що чергувала в той день. Ці медики контактували з хворою теж без засобів індивідуального захисту. До слова, інші контактні лікарі маски, перчатки і т. д. використовували.

Де могла заразитися жінка?

Обставини передбачити доволі складно. Хоча жінка майже не покидала свого помешкання, ймовірно, вона заразилася коронавірусом у своєму під’їзді. Треба відзначити, що серед сусідів жінки - чоловік який перехворів на коронавірусну інфекцію. Він мешкає у цьому ж під'їзді.

Хворий сусід майже три тижні перебував на самоізоляції, Двічі тести показували у нього позитивний результат. Скоріш за все вірус потрапив у загальне приміщення будинку, де жінка "підхопила" його рукою і, приміром, торкнулася обличчя, потерла очі і т. д.

Хто у такому випадку має дезінфікувати під’їзд і як часто?

Як повідомила, Ольга Кузюра, її служба обробляла житло хворого чоловіка і під’їзд, але повторної обробки робити вони не повинні. Захід одноразовий. Коли карантин тільки починався, на замовлення міськради служба дезінфікувала громадські місця.

Звісно, нині, коли кількість хворий зростає, лабцентру бракує і часу і кадрів на подібні процедури.

Фото ілюстративне


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-25 00:42:01.931

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок