Ще одне село Чернігівщини з новою амбулаторією.

Ще одне село Чернігівщини з новою амбулаторією.

Дата: 2020-08-25 | Переглядів: 461

Днями у Салтиковій Дівиці, Куликівської ОТГ урочисто відкрили нещодавно збудовану амбулаторію. До цього селяни відвідували лікаря у приміщенні, якому більше ста років.

Побудували важливий для села заклад на умовах співфінанусування. Серед витрачених загалом 5 мільйонів гривень - 4,5 млн - кошти державного бюджету, а більше 500 тисяч кошти громади, які допоміг зібрати підприємець та благодійник Віктор Труш.

За словами очільника області Андрія Прокопенка, така співпраця влади та бізнесу - приклад відповідальності. Адже реалізація проектів, які спрямовані на охорону здоров'я дуже важлива і необхідна.

Очільниця Куликівської громади Наталія Халімон розповіла, що всі села громади змагалися, аби отримати у себе новеньку амбулаторію. Обрали Салтикову Дівицю, бо тут проживає більше 1 000 людей, постійно працює лікар. А ще сюди їдуть відпочивати, розташовано багато баз, діє заклад відпочинку для дітей.

Обладнання, яким забезпечили новий сільський медзаклад, коштує 456 тисяч гривень. Чиновники кажуть, воно включає все необхідне для первинного обстеження і встановлення діагнозу. Також облдержадміністрація купила за 499 тисяч службовий автомобіль для амбулаторії. Щоби лікар міг вчасно надати необхідну меддопомогу на виїзді.Будівля нової амбулаторії виросла поряд зі старою, яку звели ще у далекому 1910-му.

Жителі та гості Салтикової Дівиці зможуть здійснити профілактичні заходи у новій амбулаторії, отримати консультації та акушерсько-гінекологічну допомогу. Також тут зможуть діагностувати та лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. Звісно нададуть у закладі і екстренну (невідкладну) медичну допомогу, або направлять пацієнта до спеціалізованого закладу.

Працюватимуть в амбулаторії сімейний лікар Сергій Марчук, а ще дві медсестри, санітарка та водій.

Як розповів пан Сергій, за обов'язками сімейного лікаря, він може оглянути хворого, поміряти тиск, виміряти глюкозу крові за допомогою експрес-методу. Також зробити та розшифрувати електрокардіограму. Наявне сучасне обладнання дозволяє надавати людям і нескладні ЛОР-послуги. Сімейний лікар огляне вухо, горло, ніс пацієнта. У приміщенні амбулаторії передбачили місце для денного стаціонару.

Лікар зазначив, що приміщення амбулаторії відповідає рекомендаціям і приписам МОЗ. Відповідна площа і наповнення медичного пункту.

Звісно не може не радувати таке сільське оновлення і місцевих. 77-річна Марія Савченко каже, тепер у селі буде своя лікарня зі спеціалістом, де можна зробити крапельницю і т. д.

До слова, цього року на Чернігівщині будують 22 нові амбулаторії, ще у двох роблять капітальний ремонт. 

"Деснянка" за матеріалами Чернігівської ОДА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 02:14:01.36

  • Всього випадків: 172,712
  • Активні: 92,442
  • Всього смертей: 3,516
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 76,754

Замовити зворотний дзвінок