«Один сантиметр до відкриття»

«Один сантиметр до відкриття»

Дата: 2020-08-25 | Переглядів: 391

Так оцінив стан готовності Носівської школи №5 та другого корпусу Прилуцької гімназії №1 міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

 

21 серпня міністр перебував з робочою поїздкою в Сумській та Чернігівській областях. Під час візиту перевірив і готовність до введення в експлуатацію та відкриття новозбудованих Носівської школи №5 та другого корпусу Прилуцької гімназії №1 імені Георгія Вороного, інших об’єктів-довгобудів у рамках Національної програми Президента України «Велике будівництво».

 

Олексія Чернишова у його робочій поїздці супроводжували голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, його заступники – Віталій Загайний та Андрій Подорван.

 

Нові можливості й перший у Прилуках басейн

 

Зведення другого корпусу Прилуцької гімназії №1 почалося дев’ять років тому, в 2011-му. А потім через нестачу фінансування будівництво призупинили. В 2016-му відновили, але активна фаза розпочалася лише два роки тому. І ось результат. Якраз – до 1 вересня. Початок нового навчального року прилуцькі гімназисти зустрінуть у новому приміщенні.

 

– У щойно збудованому корпусі навчатимуться учні середніх та старших класів, – відзначає директорка Олена Рогальова. – Початкова школа залишиться в старому приміщенні. Поки що. Плануємо капітально відремонтувати, насправді – відреставрувати, і цю історичну будівлю. Проєкт реставрації вже готовий. Якщо будуть кошти, приступимо одразу.

 

Нагадаємо, гімназія №1 – перший у місті навчальний заклад такого типу. Йому – майже півтора століття. Приміщення збудоване в 1874 році, а потім його придбала міська управа у поміщиці Скоропадської. Носить ім’я видатного вченого, математика Георгія Вороного, яке присвоєно закладу в 2012 році. Наразі Прилуцька гімназія №1 – один з кращих загальноосвітніх навчальних закладів міста на Удаї.

 

– Нині у нас навчається 820 учнів,– каже Олена Рогальова. – Це діти не тільки з прилеглої території, вчаться з навколишніх сіл. Плюс 80 осіб персоналу. Тісно було.

 

Новий триповерховий корпус, на зведення якого витрачено майже 86 млн грн, а це кошти з різних джерел фінансування, розрахований на 470 місць. Сучасні предметні класні кімнати обладнані всім потрібним, спортивні і тренажерні зали, хореографічний, музичні та мистецькі класи, студії для гурткової роботи (на мансарді – 4-й поверх). Простора актова зала на 180 місць. Буфет і їдальня поки залишаються в старому корпусі. І головна родзинка новобудови – басейн. 25-метровий, 4-доріжковий. Повний комплекс з роздягальнями, душовими. І це буде перший у Прилуках басейн.

 

– Безкоштовний, – наголошує міський голова Ольга Попенко. – І не лише для учнів першої гімназії. Для всіх бажаючих!

 

Навчання в нинішніх нестабільних коронавірусних умовах теж заздалегідь продумали. При хорошій погоді деякі уроки планують проводити на свіжому повітрі. Відповідне і меблювання. Пеньки – 33 (богатирі) як стільці і один великий пень (дядько Чорномор) – за стола. Оригінально.

 

До речі, новий корпус гімназії відповідатиме умовам навчання дітей з особливими потребами – є пандус. Для цього вносили зміни до проєкту, який розробляли давно, і тоді мова про інклюзивність не велася взагалі в державі.

 

Роботи із зведення другого корпусу Прилуцької гімназії №1 проводила підрядна організація ПП «МПБП Стимул» (керівник Дмитро Колесник).

 

– Щодо новенького другого корпусу Прилуцької гімназії №1, то тут забезпечено всі сучасні освітні стандарти. Для учнів проводитимуть уроки на тому обладнанні, якого немає у старому корпусі. – зазначив голова ОДА Андрій Прокопенко. – Кольори для оздоблення нових приміщень обирали разом, врахували думку і учнів, і вчителів. Завдяки цьому за дизайном і наповненням новий корпус став справжнім взірцем нової української школи!

 

А відкриття нового і першого в Прилуках басейну – для школярів і всіх дітей міста – неймовірна і найочікуваніша  подія року!

 

Ідеальна школа в Носівці

 

– Один сантиметр до відкриття! – саме так оцінив готовність новозбудованої Носівської школи №5 до нового навчального року міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

 

Заклад надсучасний. А їдальня взагалі має стати зразком харчування учнів для всієї України. Обладнання харчового блока більш ніж достатньо, і різнопланового. Все новісіньке! Самих лише холодильників тут шість і дві морозильні камери. Окремі кімнати для роботи з овочами, м’ясом, рибою. Простора їдальня. Залишилося лише завезти харчові продукти і запустити обладнання. Олексій Чернишов наголосив, що школа має харчування учнів проводити за системою Євгена Клопотенка, яка вже впроваджена в багатьох столичних середніх навчальних закладах.

 

Цей будівельний об’єкт не те, що довгобуд. Артефакт різних епох. Нагадаємо, будівництво цієї школи у Носівці розпочалося аж у 1989 році. За часів уже неіснуючого Радянського Союзу. І тривало, якщо можна так сказати – 31 рік. Судіть самі. У 1997 році будівництво призупинили, в 2001-му поновили роботи і за вісім років спромоглися звести лише «коробку» та дах, поставити вікна і двері, частково провести зовнішню електромережу. Черговий раз поновили роботи в 2011 році. Тоді б мали і завершити, однак скінчилися гроші. Четвертий етап грандіозного будівництва запустили 2016-го, і вже через три роки будівельники казали про 90-відсоткову готовність об’єкта.

 

Загальна вартість проєкту 57,4 млн грн. Роботи офіційно завершено, і будівельний об’єкт отримав сертифікат. Нова школа площею 4870 кв.м розрахована на 520 учнівських місць. Є майстерні, бібліотека, просторий спортивний зал з роздягальнями, чудова актова зала, де залишилося лише повісити завісу.

 

– Це п’ята за ліком школа в Носівці, – зазначив голова Носівської ОТГ Володимир Ігнатченко. – Введення її в експлуатацію дасть можливість розвантажити інші школи. Вже надійшло понад 300 заяв від батьків на прийом їхніх дітей на навчання до цієї школи.

 

– З 2012 року – це перша новозбудована школа в області, а для Носівки – один із найсучасніших закладів, – відзначив голова ОДА Андрій Прокопенко. – Впевнений, що її відкриття стане по-справжньому історичною подією і великим святом для жителів усієї громади.

 

Дякую всій команді – міському голові, колективу закладу, батькам за усі зусилля, докладені для вчасного завершення цього масштабного проєкту.

 

  * * *

 

До початку нового навчального року залишилися лічені дні. Ці новозбудовані школи, стан готовності яких інспектував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, справжні красуні. Принаймні для учнів Носівської школи №5 та Прилуцької гімназії №1 імені Георгія Вороного вже це є святом. Нова школа – нова якість навчання.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 20:26:02.115

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок