«ОБОЗРЕВАТЕЛЬ»: мер Чернігова очолив список найбільш корумпованих голів міст України

«ОБОЗРЕВАТЕЛЬ»: мер Чернігова очолив список найбільш корумпованих голів міст України

Дата: 2020-08-26 | Переглядів: 1405

https://www.obozrevatel.com/economics/economy/rejting-gorodov-ukrainyi.htm

 

6 липня 2020 року популярне в Україні інтернет-видання «ОБОЗРЕВАТЕЛЬ» опублікувало рейтинг «Міські голови з найвищими ризиками корупції». На превеликий жаль, рейтинг очолив голова нашого улюбленого міста Владислав Атрошенко (29 балів). Далі йдуть: мер м. Одеси Г. Труханов (31), м. Миколаєва О. Сенкевич (32), м. Полтави О. Шамота (35), м. Луцька Г. Пустовіт (37), м. Черкас А. Бондаренко (40), м. Києва В. Кличко (41) тощо.

 

Прес-служба мера поспішила опублікувати рейтинг В. Атрошенка, не соромлячись повторити передвиборчий трюк Порошенка, який у 2014 році переконував, що другий тур виборів президента не потрібен, і можна перемогти в першому. До речі, з того самого часу Атрошенко став копіювати стиль ведення передвиборчої боротьби свого патрона й лідера Партії «Блок Петра Порошенка», що дозволило перемогти на виборах у 2015 році.

 

Так, результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» упродовж 8-20 липня 2020 року, показали, що за нього проголосували б 76,6% жителів Чернігова. Проте лише 48% оцінюють його діяльність «швидше позитивно» і, чомусь, 30% чернігівців навіть не знають, хто такий Атрошенко. І це при тотальній агітації на вулицях Чернігова. Виникає резонне запитання: а чи в Чернігові проводили опитування? А чи є тут хоча б частка правди або це явна маніпуляція з цифрами?

 

Природно, в анкету не потрапили відомі лідери громадської думки Чернігова – соціологи навмисне обмежили людям свободу вибору. Те, що група «Рейтинг» є найбільш клієнтоорієнтованою компанією, знають усі. Під приватне замовлення там намалюють будь-яку вигідну клієнтові картину. Зауважимо, що в бюлетені 25 жовтня буде відмінний від анкети список кандидатів, і якщо вдасться уникнути фальсифікацій, то ми побачимо реальний стан справ.

 

Рейтинги Атрошенка «малюють» давно, з грудня 2019 року, але обманювати велику кількість людей довго не вийде. У нашому розпорядженні є звіт про соціологічні дослідження аналітичного центру «Соціомодус». Опитування проводилося в Чернігові 11-13 серпня 2020-го. Соціологи зазначили, що рейтинг Атрошенка не такий високий, а за серпень знизився вдвічі і продовжує падати. Пов’язано це з відтоком так званого «м’якого електорату», тобто людей, які мають слабку аргументацію в питанні «Якби найближчої неділі відбулися вибори голови Чернігова, то за кого б ви проголосували?» Отже, усього 45,2% респондентів готові проголосувати за Атрошенка, а на уточнююче запитання «Чому саме за цього кандидата?» переважно обирають відповідь «Ми бачимо тільки його рекламу» – 47,2%. Дійсно, реклами Атрошенка і його особистої партії «Рідний дім» занадто багато. Грошей на агітацію очільник міста не шкодує.

 

Ще 25,6% респондентів схильні будуть змінити своє рішення на користь інших кандидатів, коли ті зареєструються на виборах голови Чернігова. 14,6% респондентів вважають, що «він (Атрошенко – прим. ред.) робить хоч щось для міста». 7,7% стверджують, що так на них впливає думка найближчого оточення. І ще 5,4% не змогли сформулювати причини свого вибору.

 

Є також категорія населення, яка не підтримає чинного голову за жодних обставин – 29,8%. Їхні аргументації розподілилися наступним чином:

– пов’язаний із корупцією в місті – 51,2%;

– не зважає на думку містян – 18%;

– захищає виключно свої бізнес-інтереси – 13,3%;

– не має чіткого плану розвитку міста – 8,6%;

– замішаний у політичних скандалах – 3,5%;

– особиста неприязнь – 2,9%;

– інше – 2,5%.

 

Побічно цей розподіл відповідей підтверджує основну думку – місто Чернігів стало столицею корупції в Україні, і жителі це бачать і розуміють. З появою найближчим часом відомих конкурентів політична картина в Чернігові зміниться, і шанси Атрошенка на перемогу в першому турі будуть танути, як сніг.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 02:14:01.36

  • Всього випадків: 172,712
  • Активні: 92,442
  • Всього смертей: 3,516
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 76,754

Замовити зворотний дзвінок