Залучення лікарень другої хвилі, гордість громад, лідерство в економіці й ландшафт Чернігова – до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-брифінгу

Залучення лікарень другої хвилі, гордість громад, лідерство в економіці й ландшафт Чернігова – до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-брифінгу

Дата: 2020-09-09 | Переглядів: 200

Традиційно зустріч із журналістами голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко розпочав із найбільш актуальної теми сьогодення – ситуації щодо захворюваності на COVID-19 в нашому регіоні.

– На жаль, останнім часом на Чернігівщині і загалом по країні прослідковується збільшення кількості нових випадків коронавірусної недуги. Зокрема, в області сумарно у серпні їх виявлено більше, аніж за всі попередні місяці – 1075, – зазначає Андрій Прокопенко. – Найбільше хворих у Чернігові, Ніжині, Прилуках – містах з найбільшою кількістю населення – та Бобровицькому районі, де місцеві в основному працюють у Києві.

 

 

Бобровиччина – у «червоній» зоні

 

Як повідомив голова ОДА, за рішенням Державної комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій з 7 вересня Бобровицький район віднесено до «червоної» карантинної зони. Відповідно тут діятимуть максимально посилені карантинні обмеження. Освітні заклади – 16 шкіл та 19 дитячих садочків – перейдуть на дистанційну форму навчання. Кафе, ресторани та торгові центри – не працюватимуть. Також заборонена робота громадського транспорту – міського, міжміського, приміського та внутрішньообласного сполучення. Ці обмеження триватимуть два тижні, перехід до іншої зони можливий тоді, коли захворюваність спадатиме.

Згідно з рішенням комісії Ніжин, Ніжинський та Носівський райони потрапили до «помаранчевої» зони. Чернігів, Прилуки, а також Борзнянський, Варвинський, Городнянський, Ічнянський, Козелецький, Куликівський, Сновський, Срібнянський та Талалаївський райони віднесено до «жовтої».

Станом на 8 вересня, діагноз COVID-19 підтвердили ще у 112 осіб. За весь час пандемії в області зафіксовано 2484 випадків інфікування. Одужали 1079 людини, 1107 хворих – на амбулаторному лікуванні, 249 – госпіталізовані. На жаль, 49 випадків мали летальний наслідок.

 

Більше тестів, більше ліжок

 

Андрій Прокопенко розповів про заходи, які проводять в області для протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби:

– Загалом зроблено близько 40 тисяч тестувань – 27 тисяч ПЛР- та 12 тисяч ІФА-тестів. Чернігівщина виходить на 700-800 тестів на добу! В серпні для ІФА-тестування додатково верифіковані дві лікарні – Чернігівська обласна і Прилуцька міська. Ще 5 медзакладів працюють над цією процедурою. А взагалі, наразі таких лікарень в області – 7. Заклади охорони здоров’я першої хвилі у повній мірі забезпечені потрібним обладнанням, а персонал – засобами захисту. Маємо місячний запас.

За словами голови ОДА, в регіоні вирішили залучити ще дві лікарні другої хвилі для надання допомоги важкохворим пацієнтам з COVID-19. Мова про Бобровицьку райлікарню на 18 ліжкомісць та Чернігівську міську лікарню №3 на 55 ліжкомісць. Обидва медзаклади повністю відповідають вимогам контрактування з НСЗУ. Загалом на Чернігівщині для лікування пацієнтів (в 9 лікарнях), у яких діагностовано коронавірусну недугу, розгорнуто 502 ліжка.

 

Не школа, а – мрія! Нові автобуси, лабораторії і харчоблоки

 

1 вересня до 462 шкіл Чернігівщини пішли 96 тисяч учнів, з них 9 тисяч – першокласників. Аби успішно стартував новий навчальний рік, в області були вжиті всі заходи для підготовки закладів середньої освіти.

– Цьогоріч субвенція з держбюджету становить 92,3 млн гривень для придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкової ланки. У 30 школах модернізуємо харчоблоки. Облаштуємо п’ять СТЕМ-лабораторій та 21 кабінет з різних предметів. Чотири школи отримають фінансування в рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів». Також вже заключили договори на придбання 13 шкільних автобусів, – інформує Андрій Прокопенко.

Одна з нещодавніх приємних і навіть історичних подій в житті Чернігівщини – відкриття новозбудованої школи в Носівці. Справжньої гордості Носівської громади! Про історію довгобуду ми неодноразово розповідали на шпальтах газети. Завдяки Національній програмі Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», навчальний заклад став одним з пріоритетних об’єктів цього масштабного проєкту, в короткі строки вдалося завершити на 100 відсотків розпочате 30 років тому будівництво. Надсучасна школа розрахована на 520 учнівських місць, в нових комфортних умовах наразі навчаються понад три сотні дітей. Всі вони від такого навчального закладу в захваті. Кажуть, що це не школа, а – мрія!

Голова ОДА принагідно зазначив, роботи щодо реалізації програми Президента України «Велике будівництво» на Чернігівщині йдуть згідно з визначеним планом. Нагадаємо, програма охоплює 15 об’єктів – 5 шкіл, 5 садочків і 5 стадіонів.

– На сьогодні роботи по всіх проєктах виконані на 82 відсотки. Загальна сума інвестицій становить 106 млн гривень, більшу частину фінансує Державний фонд регіонального розвитку. До речі, всі об’єкти «Великого будівництва» оснащені відеокамерами і в режимі реального часу можна контролювати якість та темпи робіт, – каже Андрій Прокопенко.

Також за державний кошт область планує відремонтувати 300 км доріг. Наймасштабніший проєкт – ділянка дороги між Ніжином та Прилуками протяжністю 75 кілометрів. Натепер виконано майже половина робіт. Нагадаємо, цю трасу не ремонтували 50 років.

 

За єдиним стандартом – так, як у провідних країнах світу

 

Під час прес-брифінгу голова ОДА Андрій Прокопенко розповів, що нині вже на семи об’єктах – лікарнях у рамках Президентської програми «EMERGENCY» стартували ремонтні роботи.

– На модернізацію приймальних відділень 9 лікарень області буде спрямовано понад 100 млн гривень, – продовжує Андрій Прокопенко. – Проєкт розробляли з урахуванням найліпших іноземних практик. Всі відділення будуть зроблені за єдиним стандартом – оформлення інтер’єру приміщень, перелік високотехнологічного медичного обладнання. Застосування навігаційних елементів, освітлення, мнемосхем, інфографіки дозволять пацієнтам набагато простіше орієнтуватися. Відповідним кольором на підлозі будуть промальовані маршрути. Приміром, червоним – до реанімації, зеленим – до профільних лікарів на огляд-консультацію, жовтим – до боксів для інфекційних хворих. Розробники врахували також дотримання інклюзивних вимог.

Стосовно завершення будівництва нових амбулаторій сімейної медицини. У серпні урочисто відкрили дві, у Салтиковій Дівиці Куликівської об’єднаної територіальної громади та в Сновській, у селі Тур’я. За словами голови ОДА, ще 11 амбулаторій готові до введення в експлуатацію. Шість з них планують відчинити двері для пацієнтів у вересні, решта – у жовтні.

 

Незважаючи на пандемію, економіка росте

 

– Наша область у трійці регіонів-лідерів по країні за найбільшим зростанням обсягів роздрібної торгівлі. За січень-липень нинішнього року обіг перевищив майже 12 млрд гривень. Спостерігається збільшення на 9,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го, – говорить голова облдержадміністрації про успіхи в економічній сфері Чернігівщини.

За його словами, в області збільшився й експорт товарів. Так, згідно з результатами за І півріччя 2020 року він зріс до 380,3 млн доларів.

– Це близько на один відсоток більше, ніж було торік. І на фоні падіння загальноукраїнського показника на 6,4% через пандемію коронавірусної хвороби Чернігівщина демонструє позитивну динаміку, – додає.

Також майже у 4 рази збільшився обсяг продажу жирів, олій, в 1,6 разів – виробів з чорних металів; приріст продажу текстильних матеріалів – на 42,8%; машин та обладнання – на 16,9%; деревини та виробів з неї – на 5,4%.

– Легкій промисловості ми приділяємо особливу увагу. Відомо, що за допомогою Президента України було вирішене важливе питання, що стосується імпорту ПВХ, яке використовують зокрема у виготовленні шпалер. Тож експорт шпалер корюківської фабрики зріс на 12 відсотків, – каже Андрій Прокопенко.

Задля розширення ринків збуту продукції вітчизняних виробників облдержадміністрація активно проводить зустрічі з Послами іноземних держав. В серпні – з Послом Королівства Бельгія та на початку вересня – Послом Малайзії.

– Малайзія – харчовий нетто-імпортер – виробляє продуктів харчування набагато менше, ніж споживає. Тож є велика зацікавленість в імпорті з України ягід, фруктів, гороху, кукурудзи. Запропонували розглянути можливість купувати у чернігівських виробників зернові за прямими контрактами, – розповідає голова ОДА.

 

Землі чекає інвентаризація

 

Чернігівська облдержадміністрація зробила суттєвий крок щодо впорядкування земельних питань. Як повідомляє Андрій Прокопенко, вперше за п’ять років проводитимуть інвентаризацію земель. Дотепер в ОДА не було реєстру сформованих земельних ділянок промислового призначення. Це відкривало шлях до різного роду зловживань. Вже провели відкриті торги по інвентаризації земель несільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів на загальну площу 10,4 тис. га. Сюди увійдуть землі промисловості, лісові масиви, водний фонд, землі природно-заповідного фонду і культурної спадщини.

 

На шляху до світового визнання

 

Як відомо, у 2024 році Чернігівщина відзначатиме важливу історичну подію – 1000-річчя Чернігівського князівства. В ОДА розраховують, що до цієї урочистої дати історичний ландшафт Чернігова буде офіційно включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Наприкінці липня Андрій Прокопенко підписав розпорядження про створення робочої групи з підготовки документації, а 4 вересня відбулася перша робоча нарада за участі директорки Українського державного інституту культурної спадщини Ірини Прокопенко.

– Головна мета в отриманні цього статусу – не лише захистити пам’ятки історії, але й відкрити ці унікальні об’єкти всьому світу. Це також дозволить підвищити престиж міста, дасть можливість залучити кошти для підтримки об’єктів, – розповідає про переваги голова ОДА і додає, що перший крок до реалізації – це визначення площі земельної ділянки, територія якої передбачається під номінацію. Облдержадміністрація має підготувати картографічні матеріали та скласти перелік об’єктів культурної спадщини, охоплених даною локацією.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото Євгенія ВОРОХА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 20:28:01.3

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок