Люблять фольклор і автентику: у Чернігові пара зі столиці одружувалась у старовинному одязі

Люблять фольклор і автентику: у Чернігові пара зі столиці одружувалась у старовинному одязі

Дата: 2020-09-10 | Переглядів: 241

Днями з Києва до Чернігова приїхали одружуватись Євген і Поліна Дмитриченко. На церемонію одяглися не у костюм та сукню, а в убір українських міщан першої половини ХХ століття.

Молодята креативні та творчі. Євген - програміст, Поліна - художниця. Обоє захоплюються автентикою, етнографією, полюбляють мандрувати за фольклорними скарбами. Збирають оригінальний український одяг, займаються дослідженням українських пастуших мелодій.

За словами Євгена, він орієнтується на одяг, який носили сто років тому мешканці українських міст. На світлинах Полтавщини, Сумщини, Чернігівщини до 40-х років минулого століття чоловіки зафіксовані у брюках-галіфе, чи українських штанях, типу шаровар. Чоботях, жилеточках, сорочках з мінімальною вишивкою, чи без неї і у картузом.

Поліна також одяглася на церемонію у популярний серед наших прабабусь одяг. На ній автентична вишиванка.

Молода жінка каже, це не надто давня річ, бо на полотні, яке не ткалося удома. Стиль схожий на Центральну Україну. Поліна родом з Черкащини, тому, зізнається, що сорочка близька їй. А от сарафан, каже, такий київський.

Молодята обрали Чернігів для одруження, бо подобається це місто, є друзі. До того ж одруження тут коштує дешевше, ніж у столиці.

Вибір упав на Чернігів не лише через економічні вигоди. Молоде подружжя обїздило чи не всю Чернігівщину збираючи фольклорний матеріал.

Євген розповів, що сорочка, яку одягнув у цей важливий день, знайдена під час експедиції в покинутій хаті. Вони трапляються дуже рідко. Знахідку подружжя трохи перешило.

Євгена цікавить і культура Північного Лівобережжя.

Приміром, музична ріжкова традиція. Тема рідкісна, нею мало хто цікавиться. Не звертали увагу і фольклористи. А на межі Чернігівщини та Сумщини пастухи грали на музичних інструментах під час випасання корів.

Разом з Поліною, вони розпитують про це людей. Дізналися, що ріжок пастухи використовували не для сигналів, а справді для музики. Традиція така ще у 1960-х була.

"Деснянка" за матеріалами Міського палацу культури


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-28 15:58:02.081

  • Всього випадків: 363,075
  • Активні: 207,678
  • Всього смертей: 6,755
  • Нових смертей: 165
  • Всього одужали: 148,642

Замовити зворотний дзвінок