Як житиме Ніжин у "червоній зоні" карантину?

Як житиме Ніжин у "червоній зоні" карантину?

Дата: 2020-09-14 | Переглядів: 202

З понеділка, 14 вересня, Ніжин “почервонів”, тобто потрапив до червоної зони адаптивного карантину. А значить повертаються жорсткі обмеження схожі на великий весняний карантин. Як житиме місто найближчі тижні, днями обговорили у Ніжинраді.

У Ніжині до електрички- зась, у районі - можна

Згідно обмежень червоної зони, у населених пунктах віднесених до неї, транспорт робить лише технічну зупинку.

Так, з 00:01 14 вересня "Укрзалізниця" заборонила продавати квитки з Ніжина, Володькової Дівиці, Дослідної, Носівки, Космічної, Кобижчі, Попудренко, Бобровиці, Макарівки, Марківців, Ярославки, Трубежа.

Слід зазначити, що Ніжинщина потрапила до помаранчевої зони. Тут пасажири можуть здійснити посадку. По дорозі на Київ у Ніжинському районі є зупиночна платформа Григоро-Іванівка (село Ніжинське), де електричка зупиняється. Є такі станції і в напрямку обласного центру. Логічне питання - як відбуватиметься контроль пасажирів на вхід і вихід?

За словами заступника міського голови Ніжина Григорія Олійника, дійсно у Ніжинському районі до електропотягу сісти можна. Контроль за виконанням постанови Кабміну покладається на залізницю. Можливо в Григоро-Іванівці і будуть сідати всі ніжинці, які їдуть на роботу до столиці.

Як зазначив міський голова Ніжина Анатолій Лінник, електричка є чималим полем ризику підхопити інфекцію.

“Золотий час” для таксистів

Найближчі два тижні у Ніжині не працюватиме і громадський транспорт.

Проте перевізники міста готові організовувати рейси для медиків.
Також життєвонеобхідні підприємства (газ, вода, електрика) повинні продумати для своїх прцівників можливість доставки їх на робочі місця. Можливо, перевезення для колективів організують і інші підприємства міста.

Іншим жителям Ніжина доведеться знову звикати до пересування містом, як то кажукть, своїм ходом.

До слова, у червоній зоні можна пересуватися на власному транспорті. У авто має бути не більше 5 людей, за виключенням дітей до 14 років. Як кажуть місцеві, стартує “золотий час” для таксистів.

Ринок не закриють

У “червоній зоні” карантину дозволяється працювати закладам торгівлі, які реалізують продукти харчування, пальне, засоби гігієни, ліки, вироби медичного призначення, ветеринарні препарати, корми, пестициди, насіння і садові матеріали.

Людей хвилює питання - чи працюватиме ринок у Ніжині?

Мійський голова Ніжина Анатолій Лінник сказав, що продуктовий ринок не закриватимуть. Однак, припинять роботу речові ряди і частково “залізний” ринок.

Продуктові ятки ринку можуть закрити, лише якщо там буде осередок спалаху CОVID-19. Однак має місце проблема ігнорування на ринку маскового режиму і дистанціювання.

Ніжинцям на час дії “червоної зони” доведеться забути й про кінотеатри, заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші розважальні заклади, спортивні зали, фітнес-центри. Всі вони не працюватимуть.

Знову дистанційно

Також у “червоній зоні” заборонено відвідувати школи, дошкільні та позашкільні освітні заклади. Ніжинські вчителі та учні згадуватимуть весняний досвід дистанційної освіти, адже найближчим часом навчатимуться лише за такою формою.

Зачинять свої двері і соціальні та реабілітаційні установи та заклади, що обслуговують сім’ї, осіб зі складними життєвими обставинами. Проте заклади, що надають соціальну допомогу кризово працюватимуть.

"Деснянка" за матеріалами mynizhyn.com


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 20:28:01.3

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок