Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко подав у відставку

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко подав у відставку

Дата: 2020-09-15 | Переглядів: 321

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці

– Я подав заяву про відставку з посади голови Чернігівської ОДА. Основна причина – це те, що я фактично позбавлений впливу на кадрову політику та формування складу кандидатів до обласної ради.

Голова ОДА без своїх депутатів в обласній раді – це слабкий голова ОДА, який не зможе реалізовувати стратегію розвитку регіону.

А без цього моя робота не має сенсу.

Знаєте, є таке прислів’я «У злагоді і малі справи ростуть, а без злагоди і великі руйнуються». Будь-який конфлікт – він шкодить обом сторонам, а в нашому випадку – він може шкодити Президенту та нашій політичній силі. Тому я не буду його поглиблювати, – написав Андрій Прокопенко.

Також голова Чернігівської ОДА розповів про ситуацію в області та основні показники соціально-економічного розвитку Чернігівщини.

– Чернігівщина – одна з лідерів по виконанню програми Президента «Велике будівництво». Станом на сьогодні маємо 85% виконання плану.

Вперше з 2012 року – в області відкрито новозбудовану школу. Носівська школа – це сучасний освітній простір на 520 учнівських місць. Відкрито дитячий садок у Черешеньках Коропського району.

Вже на фінальній прямій всі об’єкти програми «Велике будівництво» – п’ять шкіл, п’ять садочків, п’ять спортивних об’єктів. Завершується будівництво 21 амбулаторії. Дві з них ми вже відкрили.

Завдяки Президенту в області йдуть безпрецедентні ремонти доріг. Цьогоріч буде відремонтовано 300 км доріг. В минулому році було 70 кілометрів, в попередньому – 112.

Вперше за останні роки ми активно ремонтуємо мости в області.

Високими темпами йде проєкт Президента Emergency – реконструкція приймальних відділень 9 опорних лікарень області. На 7 об’єктах вже активно йдуть будівельні роботі, – йдеться у повідомленні.

Окремо голова ОДА прокоментував заходи із протидії поширенню COVID-19 та економічні й бюджетні показники.

– Щодо пандемії. З самого початку ми обрали правильну стратегію протидії коронавірусу. Завдяки нашій ініціативі та підтримці бізнесу в березні придбали сучасне лабораторне обладнання для ПЛР-тестування. Чернігівська – одна з перших областей, яка з «нуля» організувала ПЛР-тестування безпосередньо в області. На сьогодні зроблено більше 30 тисяч ПЛР-тестів, завдяки чому ми не допустили масового поширення коронавірусу.

Зроблені кроки допомогли нам пройти першу хвилю епідемії з найменшими втратами і не допустити економічного падіння. Це підтверджують цифри. На сьогодні виконання бюджету наступне: по власних доходах бюджетів області план за 8 місяців цього року виконано на 101,5%, по обласному бюджету на 101,2%.

В області створюються нові робочі місця. За січень-червень 2020 року чистий приріст склав +2 183 нових робочих місця.

За результатами І півріччя 2020 року, експорт товарів збільшився і становив 380,3 млн дол.

Область третій місяць поспіль утримує позицію одного з регіонів-лідерів з найбільшим зростанням обороту роздрібної торгівлі. За січень-липень 2020 року оборот перевищив 11,9 млрд гривень, збільшившись на 9,3% порівняно з аналогічним періодом (третє місце серед регіонів України).

Позитивні тенденції є у багатьох сферах – значно зріс обсяг будівельних робіт (+38%, перше місце серед регіонів України). Позитивна динаміка продажу текстильних виробів (+42,8%), машин та обладнання (+16,9%), шпалер, паперу та картону (+12%), продукції деревообробної промисловості (+5,4%), – написав Андрій Прокопенко.

За його словами, ОДА була завжди відкрита до діалогу із керівниками та колективами підприємств, допомагаючи їм як організаційно на місцевому рівні, так і через комунікацію з Урядом та Верховною Радою для прийняття потрібних змін.

– Так, завдяки підтримці Президента України вдалося вирішити проблему з введенням необґрунтованих мит на імпорт ПВХ, що підривало конкурентоздатність одного з найбільших підприємств області – корюківської шпалерної фабрики «Слов’янські шпалери – КФТП».

Ми були не тільки там, де все добре: не оминали проблеми і намагалися допомогти усім, хто потребував допомоги, звісно, якщо це не були політичні провокації чи відвертий тиск для корупційних інтересів.

Ми працювали для людей, і мені не соромно дивитись людям в очі! – сказав Андрій Прокопенко


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-09-16 23:00:02.326

  • Всього випадків: 2,331,540
  • Активні: 50,260
  • Всього смертей: 54,651
  • Нових смертей: 101
  • Всього одужали: 2,226,629

Замовити зворотний дзвінок