У Ніжині хочуть розформувати військову частину: колектив б'є на сполох

У Ніжині хочуть розформувати військову частину: колектив б'є на сполох

Дата: 2020-09-25 | Переглядів: 262

До Ніжинської міської ради звернувся колектив працівники військової частини А4558, у місті її знають, як 63-й склад, з проханням зберегти важливу військову одиницю, не залишити без роботи сотні людей.

Трудовий колектив занепокоєний, адже отримав витяг з дерективи, де йшлося про ліквідацію військової частини.

Як зазначає у листі голова профспілкової організації військової частини Наталія Яценко, ще зовсім нещодавно всі військові з надією сприймали запевнення вищого військового керівництва країни, що масштабного скорочення військових сил не буде.

Деяку впевненість вселяло і уточнення, що скорочуватимуться вакантні посади, а не цілі віймськові одиниці. Фактично відбувається протилежне.

Сьогодні військова частина А4558 - це базою зберігання, ремонту, модернізації зброї та військової техніки. Безперервно працює з 1919 року.

Приміром, 2016-го у частині відремонтували артилерійської зброї на 500 мільйонів гривень, а стрілецької на 110 мільйонів.

Анонсоване скорочення залишить без роботи 230 кваліфікованих працівників, які працюють подружжями, складають цілі трудові династії. В останні роки у військову частину стало працевлаштовуватись все більше молоді.

До того ж втратить і дербюджет, не доотримавши 5,7 мільйонів гривень податків. 3,3 мільйона стільки із зазначеної суми надійшло до бюджету Ніжина.

Непокоїть військових і доля території частини, що складає понад 170 гектарів у центральній частині Ніжина. Ці гектари можуть потрапити до рук приватного власника, адже місто, скоріш за все, не зможе їх викупити на аукціоні.

Одне лише скорочення працівників, перевезення та взяття на облік зброї, військової техніки, майна і т. д. коштуватиме державі чи не дворічний бюджет частини.

Не кажучи вже про загальне погіршення соціальної-економічної ситуації в Ніжині, адже безробітних у місті може побільшати на 17 %.

На сесії Ніжинради, 30 вересня, депутати розглянуть звернення трудового колективу військової частини. Також ніжинська влада підготує листи-звернення до Президента, командування Збройних сил України, інших органів та установ, що опікуються питаннями безпеки та оборони.

"Деснянка" за матеріалами Ніжинрада, "Уездные новости"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 17:52:01.305

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок