Немає тесту - немає грошей: чи існує безкоштовне лікування коронавірусу на Чернігівщині?

Немає тесту - немає грошей: чи існує безкоштовне лікування коронавірусу на Чернігівщині?

Дата: 2020-10-13 | Переглядів: 244

Ще у квітні у Кабміні говорили про безкоштовне лікування коронавірусу. Для цього сформували спецфонд у розмірі 66 мільярдів гривень. Однак, як показує практика, людям доводиться самотужки шукати гроші на лікування поки немає результатів ПЛР-тесту.

Про це повідомляє ТСН.

Ніжинка Валентина працює у столиці санітаркою і кілька тижнів тому відчула симптоми COVID-19. Сімейний лікар порадив відлежатися. Тест їй ніхто не робив. Так хвороба майже і пройшла, однак температура і утруднене дихання з'явилися у чоловіка. Викликали швидку, проте вона приїхала неодразу. Відправляли до сімейного лікаря. Чоловіка забрали до лікарні, коли фактично відмовили легені.

З двосторонньою пневмонією він у лікарні вже тиждень, але результатів тесту все ще немає. А значить і лікування проходить за рахунок власних коштів. Валентині сказали, поки не буде ПЛР-тесту, не буде й безкоштовного лікування.

Жінка витратила на необхідні медикаменти вже 17 тисяч гривень.

У МОЗі кажуть, відсутність ПЛР-тестування не означає, що у пацієнта немає коронавірусу. Лікарі повинні лікувати одразу, згідно симптомів. Інакше радять звертатися на гарячу лінію.

Щоправда, чиновники визнають - шляхів повернення коштів за вже куплені ліки немає.

За словами, заступника міністра охорони здоров’я Романа Єромоличева, гроші на боротьбу з COVID-19 є. Резервний фонд спорожнів лише на третину.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-29 12:36:01.834

  • Всього випадків: 370,417
  • Активні: 211,917
  • Всього смертей: 6,868
  • Нових смертей: 113
  • Всього одужали: 151,632

Замовити зворотний дзвінок