Сортувальна станція у Чернігові працюватиме до 1 січня 2021 року

Сортувальна станція у Чернігові працюватиме до 1 січня 2021 року

Дата: 2020-10-16 | Переглядів: 1088

Про це під час пресконференції розповів Сергій Безбородько - керівник ГО «Еко Місто», яка організувала освітню станцію сортування сміття в межах проєкту Supersorters. Вона розташована у дворі Чернігівського обласного молодіжного центру.

 

Supersorters - це освітній екопроєкт, який залучав чернігівців до роздільного збору вторинної сировини. В його межах ГО «Еко Місто» наприкінці червня відкрила освітню сортувальну станцію; «виростила» екоменторів, які розповідали школярам про сортування, та встановила в школах Чернігова коробки для роздільного збору пластику, паперу й металу. Фінансувало проєкт Міністерство закордонних справ Чеської Республіки.
 

5 000 кг вторсировини не потрапили на сміттєзвалище

Нам вдалося створити бренд і спільноту Supersorters. За 4 місяці чернігівці принесли на станцію понад 5 000 кг вторинної сировини. Найбільше - скла, макулатури та пакетиків. З реалізації ресурсоцінної сировини ми отримали 5643 грн. З них 4318 грн витратили на обслуговування станції та оплату доставки фракцій, які не приймають у Чернігові, наприклад, паперові горнятка чи тетрапак, - розповів Сергій Безбородько.

 

Неліквідний пластик (на кшталт PVC, PS чи пакетів-шуршиків) приймали лише впродовж першого місяця. Потім припинили, оскільки не могли сплачувати його спалювання. Натомість почали пояснювати, яку упаковку краще обирати, аби її можна було переробити.

 

 

Членкиня ГО «Еко Місто» Альбіна Колесніченко повідомила, що в межах проєкту підготували 70 екоменторів. Це учні та вчителі, які на спеціальних уроках розповідають про масштаби сміття, сортування, види упаковки та як правильно підготувати сировину до здачі. Загалом ці лекції прослухали понад 4 000 школярів. А педагогиня ЗОШ 3 Чернігова Юлія Масляна додала, що до сортування у школі долучилися не тільки діти, а й вчителі.

 

Чи буде сортування у Чернігові після закриття станції?

 

 

Після 1 січня 2021 року станція матиме лише освітній характер.

 

- Організовувати сортування - справа міста, а не волонтерів. Такі станції мають бути в кожному мікрорайоні. Наразі наша петиція з пропозицією облаштувати муніципальні пункти роздільного збору сміття набрала потрібну кількість голосів. Ми готові повністю показати нашу статистику, логістику й таким чином надати допомогу для їх [пунктів роздільного збору. - Авт.] створення. Будівництво сміттєпереробного заводу - це довго. А сортування - це те, що можна робити прямо тут і зараз. І як показала наша практика, чернігівці до цього готові, - сказав Сергій Безбородько. Колажі зі старих афіш кінотеатру ім. Щорса у дворику біля сортувальної станції облаштував митець Роман Ткачов з іншими волонтерами. 


Про плани

 

- Через карантин ми не реалізували всі складові проєкту. Тому кошти, які вдалося зекономити, витратимо на придбання обладнання для невеликої «гаражної» лабораторії. З вторсировини - пластику HDPE - робитимемо різні предмети. Й показуватимемо дітям, як це все працює, - розповів керівник «Еко Міста» й продемонстрував планшетку, миску й карабін з переробленого пластику.

Запрацювати «гаражна» лабораторія має до кінця 2020 року. Відкриття ж раніше анонсованого проєкту «міських ферм» відбудеться вже цього місяця.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»

Фото авторки та з архіву "Еко Міста"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-11-28 07:34:01.566

  • Всього випадків: 709,701
  • Активні: 362,473
  • Всього смертей: 12,093
  • Нових смертей: 184
  • Всього одужали: 335,135

Замовити зворотний дзвінок