У поліції порушили кримінальне провадження через смерть жінки, яку виписали з пневмонією. На лікарів чекає перевірка. ВІДЕО

У поліції порушили кримінальне провадження через смерть жінки, яку виписали з пневмонією. На лікарів чекає перевірка. ВІДЕО

Дата: 2020-11-20 | Переглядів: 332

Поліція почала розслідування факту смерті 74-річної жінки, яку виписали з Бобровицької райлікарні з пневмонією. На початку листопада її поклали до лікарні, підозрюючи коронавірус, через тиждень - виписали.

Про це повідомляє Суспільне.

Днями на телеканалі NewsOne вийшов сюжет про те що песніонерку Катерину Іванівну з пневмонією буквально викинули на вулицю.

Жінка не мала родичів у Бобровиці. Не могла доїхати додому після виписки, бо таксисти не хотіли везти. За словами однієї з місцевих жительок, яка опікувалась пенсіонеркою, її лихоманило.

Все ж діставшись додому, покращення стану не відчула. Їй знову викликали швидку і повторно госпіталізували. У четвер, 12 листопада, Катерина Іванівна померла.

На сюжет відреагували у Чернігівській ОДА та звернулися до поліції. За ініціативи очільниці облдержадміністрації Анни Карпенкоу Бобровицькій райлікарні почали службову перевірку. У четвер, 19 листопада, до медзакладу приїздив начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

За його словами, з’ясувалася недооцінка важкості стану хворої. Клініко-експертна комісія буде проводити розслідування.

Як повідомив головлікар Бобровицької райлікарні Костянтин П’ятковський, виписали пацієнтку, бо вона просилася додому. До того ж йому повідомляли, що хвора пенсіонерка має не тяжку форму. Адже, згідно наказу, госпіталізують лише хворих з середньою тяжкістю та тяжкою формою.

Хвору кілька разів повертали до лікарні, після того як вона самовільно брала пальто і виходила.

Однак, чи можна взагалі виписувати людину з медзакладу за її бажаням, якщо стан здоровя цього не дозволяє? Можливо людина у такому стані не може приймати подібні рішення?

Петро Гармаш сказав, що необхідно спілкуватися з хворими та їх родичами. На його думку, такої б події могло не бути за умови активного спілкування лікарів з родичами пацієнтки.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-11-28 07:34:01.566

  • Всього випадків: 709,701
  • Активні: 362,473
  • Всього смертей: 12,093
  • Нових смертей: 184
  • Всього одужали: 335,135

Замовити зворотний дзвінок