Зіткнення протилежностей: виставка картин епохи модерну та модернізму

Зіткнення протилежностей: виставка картин епохи модерну та модернізму

Дата: 2021-01-08 | Переглядів: 446

5 січня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґан презентували виставку «Символіка модерну і модернізму». Вона складається з 21 картини кінця ХІХ - 80-х років ХХ століття. Серед художників – Михайло Жук, Іван Труш, Миколо Бурачек, Олександр Богомазов та Ісидор Строкун (учень Казимира Малевича).

 

Кураторка виставки – Олександра Острякова. Картини можна побачити до 5 квітня. В період карантину у фейсбуці музею буде відео-презентація деяких робіт.

 

Два протилежні світи

 

Модерн і модернізм по-різному описують світ. Тому дуже цікаво бачити картини цих епох на одній виставці.

 

Модерн – окремий стиль 1880-1915 років. Художники прагнули змінити світ за допомогою краси. Для цього зображали жінок, квіти, поцілунки тощо. Картини модерну зрозумілі кожному.

 

Модернізм – це епоха, яка об’єднує кілька стилів першої половини ХХ століття. Художники вважали, що мистцетво – не для всіх людей. Тому картини були «з загадкою». Причина такого віддалення від натовпу – в науково-технічному прогресі. Потужно розвивалася фотографія, яка зображувала реальність. Тому перед художниками постало інше завдання – створювати свій світ та занурювати в нього глядача.

 

– Митці модерну намагалися змінити світ за допомогою краси і зробити її доступною для загалу. Художники модернізму ж впливали на суспільство за допомогою власних ідей та експерименту. Тому їх мистецтво називають елітарним, не для всіх, – пояснила Олександра Острякова.

Наталія НАЙДЮК, газета "Деснянка"

Фото авторки


Олександра Острякова

 
Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-26 08:52:01.964

  • Всього випадків: 1,197,107
  • Активні: 209,215
  • Всього смертей: 22,057
  • Нових смертей: 133
  • Всього одужали: 965,835

Замовити зворотний дзвінок