Мітинги проти підвищення тарифів

Мітинги проти підвищення тарифів

Дата: 2021-01-12 | Переглядів: 277

У регіонах України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів. Нагадаємо, з 1 січня зросли тарифи на тепло та електроенергію. Також у 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але й за його транспортування.

 

Відтак через невдоволення на вулицю вийшли мітингувальники на Полтавщині, Харківщині, Сумщині, Одещині, в Чернівецькій області, Івано-Франківській, Херсонській, Він­ницькій, Львівській, Чернігівській… Зокрема в Прилуках у понеділок, 11 січня, на мітинг зібралося кілька сотень людей. Вони перекривали центральну вулицю у всіх напрямках.

 

А 12 січня протестували в Чернігові. Близько сотні людей зібралося у сквері імені Миколи Попудренка біля Чернігівської міської ради.

 

– Я дізналася про цю акцію в інтернеті. Всі мої подруги, друзі обурені: нам не вистачає грошей платити за все, – розповіли Людмила Носенко і Віктор Шпичко. Субсидії родина не отримує, оскільки чоловік користується 50% пільгою на оплату комуналки.

 

Мітингувальникам роздали підписати листи-звернення до вищого керівництва країни. Також анонсували повторні протести 15 січня. Під час акції у Чернігові політичної символіки не було. А ось на сцені серед інших – представники «Опозиційної платформи – За життя», попри заяви, що до мітингу не має відношення жодна з партій.

 

Керівництво Чернігівської ОДА провело переговори з мітингувальниками. Офіційно звернутися до Президента та Кабінету Міністрів стосовно недопущення підняття тарифів на комунальні послуги – таких домовленостей було досягнуто між облдержадміністрацією та громадськістю.

 

11 січня питання щодо тарифів на газ для населення обговорили на енергетичній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. Глава держави поставив уряду завдання терміново розв’язати це питання.

 

– Тарифи на газ для населення мають бути справедливими. Ціна на газ зростає на ринку через погодні умови та інші причини, які склалися в Європі, і ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян, – наголосив Президент.

 

У вівторок, 12 січня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на фейсбук-сторінці повідомив про напрацьовані підходи щодо зниження тарифів на газ для населення:

 

– Перший підхід – це формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил. Другий підхід, який пропонує державна компанія «Нафтогаз», – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

 

Також за результами наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

 

Лариса ГАЛЕТА, Наталія НАЙДЮК

Фото Наталії Найдюк


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-26 08:52:01.964

  • Всього випадків: 1,197,107
  • Активні: 209,215
  • Всього смертей: 22,057
  • Нових смертей: 133
  • Всього одужали: 965,835

Замовити зворотний дзвінок