На Чернігівщині розвиватимуть новий вид туризму

На Чернігівщині розвиватимуть новий вид туризму

Дата: 2021-02-19 | Переглядів: 343

На Чернігівщині найближчим часом почнуть реалізацію проєкту "Дорога смаку та вина", який втілюється в Україні вже третій рік за підтримки Європейського Союзу.

Про це говорили на нараді з питань розвитку туризму на Чернігівщині в облдержадміністрації.

Як повідомила присутня на зустрічі співзасновниця Українського клубу автотуристів і проєкту "НавколоUA" Ксенія Вехетек, разом із колегами вона оцінила стан туристичної інфраструктури Чернігівської області, ресурси, якими володіє регіон. З’ясувалося область має великий потенціал, щоби розвивати гастрономічний туризм.

Разом із департаментом економіки облдержадміністрації спеціалісти склали список гастрономічних особливостей, що налічує вже близько пів сотні позицій. Туди ввійшов "Ніжинський огірок", багато сироварень та виробників молочних продуктів, є навіть винороб.

Так, гастрономічний туризм – це перспективна світова тенденція, що має неабияке економічне підгрунтя, У Європі у порівнянні зі звичайним туристом, який у середньому залишає 50 євро, гастрономічний витрачає 200.

Тому розвиток гастротуризму відгукнеться залученням більших коштів до регіону.

До того ж, за словами Веретех, такий вид туризму допомагає розвивати сільські території, що нині дуже актуально для Чернігівщини. У рамках проєкту співпрацюватимуть передовсім, із підприємцями. Скоро остаточно затвердять перелік виробників унікальних харчових продуктів. Вони будуть запрошені на презентаційний семінар-практикум. Також до нього зможуть долучитися зацікавлені голови громад, ресторатори, готельєри, власники зелених садиб.

"Ми oцінили мoжливості "Дoроги смaку" нa Чeрнігівщині і думaємо, щo цьoгоріч встигнeмо зaпустити пeрший дрaфтовий мaршрут і вжe нaступний рiк присвятимo йогo пoвноцінній рoзбудові", – зазначила Вeхетек.

Гастромаршрут на Чернігівщині створюватимуть за методологією Євросоюзу, де подібні маршрути користуються популярністю у туристів.

Джерело: Укрінформ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-02-25 07:22:02.089

  • Всього випадків: 1,325,841
  • Активні: 140,934
  • Всього смертей: 25,596
  • Нових смертей: 135
  • Всього одужали: 1,159,311

Замовити зворотний дзвінок