Станція громадського моніторингу повітря у Чернігові фіксує забруднення: чи варто хвилюватися

Станція громадського моніторингу повітря у Чернігові фіксує забруднення: чи варто хвилюватися

Дата: 2021-02-23 | Переглядів: 118

За 22 дні лютого станція громадського моніторингу повітря, що розташована по вулиці Мазепи у Чернігові, 16 разів зафіксувала червоний та помаранчевий рівні забруднення. Про це свідчать дані єдиного в Україні екологічного чат-боту SaveEcoBot, який транслює інформацію в режимі реального часу.

 

Що таке червоний та помаранчевий рівень

 

Якщо середній індекс якості повітря (AQI) перевищує 100 пунктів, то вже помаранчевий рівень. Це шкідливо для чутливих груп населення. Може спричинити дискомфорт при диханні у літніх та людей із захворюваннями легень, серця, а також у дітей.

 

Якщо цей індекс перевищує 150 пунктів, то це червоний рівень. У такому випадку може з’явитися дискомфорт при диханні за тривалого впливу, а також у сердечників.

 

Ймовірні причини перевищення

 

Ми дізналися про можливі причини забруднення повітря у лютому.

 

Співзасновник SaveEcoBot, керівник напрямку громадського моніторингу SaveDnipro Ілля Рибалко розповів:

 

– Високий рівень забруднення повіт­ря наразі може бути пов’язаний з морозною та безвітряною погодою, яка була в цей час. Адже люди й організації більше користувалися твердопаливними котлами.

 

Завідувачка сектора спостережень за забрудненням атмосферного повітря Чернігівського обласного центру з гідрометеорології Юлія Зарецька вважає, що у забрудненні винні автотранспорт та безвітряна погода. Адже в такому випадку часточки «зависають» у повітрі, а не розсіюються вітром.

 

– Найімовірніше, що станція розташована на перехресті, де постійний рух транспорту, затори. Тому й фіксує таке. За нашими даними останнім часом ніяких суттєвих перевищень щодо забруднення повітря не було, – розповіла вона.

 

Тепер в SaveEcoBot можна поскаржитися на забруднення довкілля

 

Нещодавно в чат-боті з’явився інструмент, завдяки якому можна будь-де й будь-коли відправити скарги на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум. Лінк тут – www.saveecobot.com.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-02-25 07:36:01.545

  • Всього випадків: 1,325,841
  • Активні: 140,934
  • Всього смертей: 25,596
  • Нових смертей: 135
  • Всього одужали: 1,159,311

Замовити зворотний дзвінок