На Чернігівщині ймовірно запровадять локдаун з 29 березня – голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко

На Чернігівщині ймовірно запровадять локдаун з 29 березня – голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко

Дата: 2021-03-25 | Переглядів: 645

В області індикатори визначення рівнів епідемічної небезпеки наближаються до граничних показників, при перевищенні яких регіон буде віднесений до «червоної зони». Станом на 24 березня коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування 16,6% при граничному показнику 20%. Про це під час щотижневого брифінгу повідомила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

 

– В області перевищений показник рівня госпіталізації понад 80%, і він постійно зростає. На сьогодні у медзакладах на лікуванні перебуває 726 осіб. Переповнено 60% ліжкомісць визначених для лікування хворих на коронавірус. Завантаженість ліжок з киснем становить 55%, – зазначила Анна Коваленко, додавши, що охоплення тестуванням сягає 1 084 особи на 100 тисяч населення.

Очільниця облдержадміністрації розповіла про проведену роботу задля збільшення кількості ліжок та забезпечення їх киснем. За її словами, для госпіталізації хворих з COVID-19 у 18 лікарнях області підготовлено 1621 ліжкомісце, з них понад 88% (1428 ліжок) забезпечено подачею кисню.

Постійно триває робота щодо забезпечення медичних закладів засобами індивідуального захисту. Нещодавно управління охорони здоров’я отримало експрес-тести та засоби захисту від ДП «Медичні закупівлі», які розподілятимуться між закладами, що проводять первинний медичний огляд. Також медики обласної лікарні отримали допомогу від благодійного фонду «Карітас України».

В області загалом застраховано 1765 медиків, з них 1607 надають допомогу хворим на коронавірус. Захворіли на коронавірус 177 застрахованих, з них 107 випадків були визнані страховими і виплачена компенсація.

Голова облдержадміністрації наголосила, що в регіоні триває імунізаційна компанія проти коронавірусної інфекції й вакциновано наразі 2965 людей.

– 23 березня в області щеплення проти COVID-19 отримали 350 осіб. З них мобільні бригади вакцинували 250 осіб, у пунктах щеплень – 100, – зазначила Анна Коваленко. – Вакцину отримали жителі Прилуцького,Чернігівського,Новгород-Сіверського районів, на Талалаївщині, Козелеччині, Городнянщині, Менщині, а також жителів Чернігова, Ніжина та Прилук. Для проведення імунізаційної кампанії було залучено шість мобільних бригад та працювали 8 кабінетів щеплень.

Голова ОДА наголосила, що імунізація на Чернігівщині відбувається згідно з планом вакцинації, який був поданий до Центру громадського здоров’я МОЗ України. І зупинити поширення небезпечної хвороби COVID-19 можна лише, формуючи колективний імунітет.

– Наразі область перебуває у «помаранчевій зоні». Це означає, що ми на межі з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки. Якщо динаміка захворюваності буде збережена, то будемо змушені вводити жорсткі карантинні обмеження, – відзначила Анна Коваленко та звернулася до представників бізнесу із закликом дотримуватись правил, які рекомендовані МОЗ України.

Також Анна Коваленко нагадала алгоритм дій у випадку погіршення самопочуття та закликала користуватися захисними масками, дотримуватись соціальної дистанції та правил гігієни.

 

25 березня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко на своїй фейсбук-сторінці повідомила наступне:

– Дорогі мешканці Чернігівщини! Сьогодні Чернігівщина за динамікою рівня госпіталізації перетнула межу допустимого показника – 57,6% при граничних 50%. Це другий показник, перевищення якого протягом трьох днів дає підстави для внесення області до «червоної зони». Перший (по рівню госпіталізацій) 84,1 % при нормі 60 %. Це триває вже більше трьох днів. Однак ми не чекаємо поки це станеться, а вже зараз вживаємо додаткових заходів, зокрема, збільшуємо кількість ліжок для лікування хворих на ковід (до 1720), забезпечуємо їх киснем на рівні 88,1%.

Також сьогодні на позачерговому засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення обмежити діяльність закладів культури, розважальної сфери, проведення спортивних масових заходів з 27 березня. Ми йдемо назустріч закладам торгівлі – попередили про високу ймовірність оголошення з понеділка карантину, щоб дати змогу підготуватися, реалізувати залишки продукції. Наразі ми обговорюємо з бізнес-спільнотою допомогу, яку можемо надати для збереження робочих місць. Прошу підприємців області мобілізуватись і гідно пройти цей непростий період.

Всі ми втомились від локдаунів, які жорстоко б’ють по кишенях як підприємців, так і простих громадян. Я розумію, наскільки складно прийняти нову реальність і гідно пережити цей складний період. Втім, саме від усвідомлення кожним з нас відповідальності за здоров’я не тільки рідних та близьких, а й людей, які випадково опинились поруч, залежить, наскільки довго триватимуть обмеження нового карантину.

І насамкінець хочу подякувати лікарям, які зараз на передовій боротьби з поширенням ковіду проявляють справжню мужність. Ми віримо у вашу стійкість і професійність, і впевнені, що зможемо перемогти і цю хвилю смертельної недуги.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-04-19 09:14:02.689

  • Всього випадків: 1,953,016
  • Активні: 425,339
  • Всього смертей: 40,000
  • Нових смертей: 214
  • Всього одужали: 1,487,677

Замовити зворотний дзвінок