Бачите сміттєзвалище, розорані луки чи іншу шкоду довкіллю, – телефонуйте 0800-501-740

Бачите сміттєзвалище, розорані луки чи іншу шкоду довкіллю, – телефонуйте 0800-501-740

Дата: 2021-04-03 | Переглядів: 961

До цього під час брифінгу 2 квітня закликала голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко. Також вона повідомила про створення Штабу взаємодії в подоланні екопроблем та інтерактивної карти з забрудненнями.

 

«‎Сотні спалених гектарів»

 

Пані Коваленко разом з представниками екослужб та правоохоронців інспектувала з вертольоту території Сновської, Корюківської, Холминської, Семенівської та Новгород-Сіверської громад.

 

– Знаєте, з повітря дуже добре видно порушення. Це спалені сотні гектар. Виглядає жахливо. Ми мали змогу під час польоту зафіксувати GPS-координати цих згарищ. Адже, розуміємо що у цієї спаленої землі є власник, який не потурбувався ні про екосистему, ні про здоров’я жителів, яким довелось дихати цим повітрям, – зауважила очільниця області.

 

Під час польоту виявили також, де знаходяться свіжі вирубки та неприбрані після рубок території. Крім того, оглянули місцевість вздовж Десни, яку потенційно можуть розорати недобросовісні аграрії.


 

Інтерактивна карта забруднень

 

За словами пані Коваленко, за кілька тижнів запрацює інтерактивна карта екологічного стану області. На ній буде інформація про пожежі, сміттєзвалища, вирубки лісів, розорювання луків, забруднення повітря, зберігання отрутохімікатів тощо.

Це дозволить правоохоронця швидко відслідковувати інформацію про порушення. Мешканці ж зможуть стежити, чи вирішують екологічні проблеми області.


 

Про штаб взаємодії

 

На думку Анни Коваленко, ефективно боротися з порушенням екозаконодавства допоможе спеціальний Штаб. Його вже створили в області. Назва – Штаб з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства. Учасники – представники влади, екослужб, контролюючих органів та правоохоронців.

 

P.S. Довкілля – відповідальність кожного. Якщо ви бачите стихійне сміттєзвалище, пожежу на полях чи в лісах, розорані луки чи інші забруднення довкілля, – дзвоніть на «‎гарячу» лінію: 0-800-501-740. Вона безкоштовна й анонімна. Працює в робочий час.

 

Нагадаємо, про забруднення довкілля чи шум наразі можна повідомити й на сайті www.saveecobot.com


Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-04-19 09:14:02.689

  • Всього випадків: 1,953,016
  • Активні: 425,339
  • Всього смертей: 40,000
  • Нових смертей: 214
  • Всього одужали: 1,487,677

Замовити зворотний дзвінок