Навчальні збори тероборони Чернігівщини стартують 12 травня

Навчальні збори тероборони Чернігівщини стартують 12 травня

Дата: 2021-05-05 | Переглядів: 123

Про підготовку та організацію планових навчальних зборів територіальної оборони на Чернігівщині поінформувала 28 квітня під час брифінгу голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. Вишкіл військовозобов’язаних оперативного резерву 2-ї черги та резервістів 119-ї окремої бригади територіальної оборони ОК «Північ» розпочнуться після травневих свят і триватимуть з 12 по 26 травня. До них залучать майже 2 тисячі військовозобов’язаних з усієї Чернігівської області.

 

За словами очільниці облдержадміністрації, базові табори розміщуватимуться в межах Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького, Новгород-Сіверського та Корюківського районів і безпосередньо в місті Чернігові. До організації зборів долучатимуться органи влади всіх рівнів, від ОДА до сільських рад.

 

– Під час навчань відпрацьовуватимуться питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління щодо формування загонів територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань. Для цього і цивільні особи, і військові мають спрацювати як одна команда, – сказала Анна Коваленко.

 

Як було відзначено, чимало з тих, хто братиме участь в навчанні, вже були на зборах три роки тому, тож для них це буде додаткове відпрацювання своїх знань і навичок. Проте, будуть і ті, хто навчатиметься вперше. Наразі відомо, що серед бажаючих цьогоріч є багато жінок. 

 

Голова Чернігівської ОДА наголосила – проведення планових та позапланових зборів резервістів Збройних сил – це нормальна практика у багатьох країнах. Такі навчання мають на меті згуртувати людей, навчити діяти в надзвичайних ситуаціях.

 

Очолила територіальну оборону Чернігівщини – Анна Коваленко.

 

– Як голова облдержадміністрації, я очолюю територіальну оборону області. Ми забезпечимо учасників зборів всім потрібним, насамперед, це базування, частково харчування, транспорт. Наразі триває активна комунікація з керівниками громад, військовими комісарами. Сподіваюся, що збори пройдуть на належному рівні, – підсумувала голова облдержадміністрації.

 

За інформацією Служби зв’язків з громадськістю ОК «Північ», збори триватимуть у три етапи. Спочатку сформують підрозділи, забезпечать екіпіруванням, вручать зброю. Ті, хто не присягав на вірність українському народові, складуть Військову присягу. Надалі будуть проведені заходи зі злагодження підрозділів, тут же резервісти матимуть змогу покращити свої індивідуальні навички. Завершальний етап – відпрацювання завдань на реальних об’єктах. Наразі територіальний центр комплектування Чернігівської області проводить заходи з оповіщення, виклику, проходження медичного та психологічного огляду військовозобов’язаних, яких планують залучати на збори.

 

Щодо соціального захисту, то за військово­зобов’яза­ними на час проведення навчань зберігаються місце роботи, посада та середньомісячна заробітна плата, плюс виплачується грошове забезпечення у військовій частині. Учасників зборів під час навчань безкоштовно забезпечать військовою формою, харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням.

 

Нагадаємо, в 2018 році аналогічний вишкіл резервісти успішно вже проходили, тоді брало участь близько 3700 військовозобов’язаних, а за 2019-2020 роки в планових навчаннях у меншому масштабі взяло участь майже 2500 осіб.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото: Чернігівський обласний військовий комісаріат


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 08:06:02.116

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок