На Чернігівщині лунали навчальні сирени: як це працює? Відео

На Чернігівщині лунали навчальні сирени: як це працює? Відео

Дата: 2021-05-27 | Переглядів: 270

26 трaвня у Чeрнігівській області перевіряли як працює система оповіщення цивільного населення через електросирени. Щомісяця відбувається її тестування у беззвучному режимі. Зі звуком елктросирени останнього разу перевіряли чотири роки тому. Цьогоріч їх укотре запустили з навчальною ціллю, аби населення не забувало, як чинити у випадку надзвичайної ситуації. Також перевіряли як взаємодіють між собою чергові.

За словами чергового пункту управління Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Юрія Горевого, вони працюють з комутатором прямого зв'язку, де всі потрібні абоненти: рятувальники, правоохоронці, Чернігівська ТЕЦ. Також об'єкти, які потенційно небезпечні. Коли приймається чергування відбувається спілкування з ними. Якщо під час чергування, виникає якась небезпечна ситуація, одразу йде дзвінок і відповідна реакція.

Як розповів головний спеціаліст відділу зв'язку профільного департаменту облдержадміністрації Олександр Дубчак, разом з телебаченням, ефірним та проводовим радіомовленням, оповіщення охоплює до 85% жителів області.

В обласному центрі встановлено 37 електросирен, 33 сирени приводять у дію централізовано, запуск інших відбувається автономно.

Всього на Чернігівщині встановлено 113 електросирен, 90 з них запускають централізовано з пульта чергового департаменту.

Відтак, почути сирени повинні на 65% територій міст та районів області.

Олександр Дубчак розповів про перемовини з мобільними операторами, аби вони надсилали смс-повідомлення для людей, які перебувають в зоні дії мобільного оператора. Наразі це знаходиться на початковому етапі.

Автоматизованій системі централiзованого оповiщення цивiльного населення більше трьох десятків років. Для модернізації, на пункті управління було встановлено автоматизований канал зв'язку.

Завдяки цьому можна оповіщувати увесь керівний склад Чернігівщини, використовуючи смс- та голосові повідомлення.

До автоматизованого робочого місця підключені понад 2500 тисячі абонентів.

Сирена сповіщає людям, що потрібно увімкнути радіоприймачі на першому каналі «Українського радіо» в містах Чернігів, Прилуки, Бахмач, Новгород-Сіверський, селищах Сосниця та Холми. Або телебачення, щоби послухати, як діяти далі.

«При отриманні будь-якого сигналу: або цей сигнал буде сирена, або по радіо та телебаченню, громадяни повинні взяти необхідні речі, взяти гроші, взяти паспорти, необхідні документи і діяти згідно зі вказівками», - пояснює Юрій Горевой.

Джерело: Суспільне

У ВАС ГАДЖЕТИ ТА ІНТЕРНЕТИ - А ВАШІ БАБУСІ Й МАТУСІ ЧИТАЮТЬ ГАЗЕТИ! Зробіть їм подарунок - передплатіть газету «Деснянка» на друге півріччя 2021 року.

Ходити нікуди не треба - перейдіть за посиланням і зробіть передплату в кілька кліків.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-06-20 16:10:02.325

  • Всього випадків: 2,229,523
  • Активні: 26,044
  • Всього смертей: 52,016
  • Нових смертей: 24
  • Всього одужали: 2,151,463

Замовити зворотний дзвінок