Вибух і договори: селище на Чернігівщині третій тиждень без газу

Вибух і договори: селище на Чернігівщині третій тиждень без газу

Дата: 2021-05-31 | Переглядів: 271

У Михайло-Коцюбинському вже три тижні немає газопостачання, а в одній з осель наступного дня після відключення ще й стався вибух.

Днями приблизно 120 мешканців селища вийшли на мітинг, адже адже 1050 абонентів останні тижні змушені жити без газу. “Чернігівгаз” повідомив що на території громади відбулася заміна газорегуляторного пункту. Щоби газ знову пішов у будинки людей, треба провести обхід кожного з тисячі абонентів.

Спершу люди протестували під Михайло-Коцюбинською селищною радою.

У сім’ї місцевої жительки Валентини Шрам, два інваліди. Жінка змушена варити їжу собі та худобі на вогнищі у дворі.

За словами соцпрацівниці Тетяни Полуян, яка обслуговує 12 стереньких, серед яких 97-річна бабуся, без газу дуже важко.

Частині підопічних жінка варить їсти сама. Інші обходяться хто чим. Грубка, кип'ятильник, тощо. Одна літня жінка дістала диск з електрочайника і спитала, чи може поставити туди сковороду і розігріти котлети.

Як повідомив, старший майстер служби експлуатації мереж “Чернігівгазу” Сергій Коцур, газопостачання припинили, бо міняли шафові газорегуляторні пункти.

"Cистема заміни ШГPП пepедбачала зупинкy, обpiзку і підключення шафoвої до cистеми гaзоpозподілення. Вона бyла зacтаріла, вона булa авaрійною, і для нaдійного гaзoпостачання нaселеного пyнкту", - рoзповів спeціаліст жyрналістам.

Читайте також: Крадіжка газу: чернігівець замаскував врізку до газопроводу у стіні будинку

Мітингувала і Людмила Голуб. У жінки наступного дня після відключення газопостачання і зняття на повірку лічильника, стався вибух.

Вона розповіла, що у приміщенні, де був лічильник, тхнуло газом, тож провітрила його. Вечором наступного дня пролунав вибух.

Після увімкнення світла, відбувся великої сили спалах. На Людмилі зашкварчала кофта, волосся. Найбільше постраждали вуха, особливо праве. Є пошкодження і у приміщенні.

На трубі, де висів лічильник не було заглушки. Газовики її встановили вже після того як стався вибух. Також допомогли поставити шибки й рами.

На те, що лічильники зняли, а заглушок і перехідників не поставили нарікає і Тетяна Полуян. За словами жінки, лише після трагедії вони з’явилися.

Вибух, що стався у помешканні пані Людмили у “Чернігівгазі” не коментують, адже на той час подача природнього газу у населеному пункті була припинена.

Євгеній Денисенко, начальник чернігівського відділення «Чернігівгазу». повідомив, що газ жителям Михайло-Коцюбинського стали повертати. Відбулося підключення кількох будинків. Перед тим, як підключати, абонентам пропонують договір з “Чернігівгазом”  на обслуговування частини мережі від газопроводу, що йде вулицею, до оселі.

Сюди входить газовий стояк і все що заходить у будинок.

Газовики говорять, що договори добровільні, адже система газопостачання потребує регулярної профілактики.

У селищі розповідають, людям погрожують не підключити газ, якщо не підпишуть договір.

За словами селищної голови Михайло-Коцюбинської сільради, Ніни Ворох, підписувати згадані договори місцеві не хочуть, бо вони платні.

Працівники АТ “Чернігівгаз” зазначають, що газ тривалий час не підключається, бо не усі господарі пускають до своїх обійсть.

Після мітингу біля селищної ради, протестувальники рушили пеpeкривати тpaсу Чepнігів-Слaвутич.

Джерело: Суспільне

Фото з мережі


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-06-20 16:10:02.325

  • Всього випадків: 2,229,523
  • Активні: 26,044
  • Всього смертей: 52,016
  • Нових смертей: 24
  • Всього одужали: 2,151,463

Замовити зворотний дзвінок