У Чорнотичах запрацювала нова амбулаторія

У Чорнотичах запрацювала нова амбулаторія

Дата: 2021-06-02 | Переглядів: 320

Лікарю/лікарці пропонують 50 тисяч «підйомних» і житло – триповерховий будинок з усіма зручностями

 

Наприкінці травня голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко передала очільнику Сосницької територіальної громади Андрію Портному документи та ключі від новозбудованої амбулаторії сімейної медицини у селі Чорнотичі. Вона повністю готова до прийому пацієнтів і проведення профілактичних, діагностичних чи лікувальних процедур. Стара ж будівля амбулаторії в селі була у незадовільному технічному стані та не відповідала сучасним вимогам надання первинної медичної допомоги.

 

Як відзначала під час урочистої події голова ОДА Анна Коваленко, відтепер місцеві жителі отримають не тільки сучасне приміщення, а й оновлене обладнання та устаткування, за допомогою якого медики зможуть провести обстеження та поставити правильний діагноз. Наразі понад дві тисячі жителів п’яти сіл – Чорнотичі, Киріївка, Кудрівка, Козляничі та Рудня – отримуватимуть медичні послуги у сучасній амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

 


– Розбудова та модернізація медичної інфраструктури, створення належних умов для отримання медичних послуг жителями Чернігівщини – це один з пріоритетів обл­­держадміністрації і мій особистий. В області в рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво» на завершальній стадії реконструкція приймальних відділень дев’яти опорних лікарень, будуються сільські амбулаторії, реалізуються інші проєкти в медичній сфері. І ось від сьогодні у Сосницькій громаді на один сучасний медичний заклад стало більше, – сказала Анна Коваленко і побажала місцевим жителям здоров’я та приходити до амбулаторії тільки, щоб переконатися, що все гаразд: тиск у нормі й температура 36,6.

 

За словами головного лікаря Сосницького центру первинної медико-соціальної допомоги Руслана Літвінця, кабінети новенького медзакладу відповідають санітарним нормам, доступні для людей з обмеженими можливостями. Також амбулаторія має службовий автомобіль вартістю півмільйона гривень, придбаний за кошти субвенції.

 

– Документи і ключі від нової будівлі відтепер у громади, під час найближчої сесії Сосницької селищної ради заклад мають передати нам, – відзначає Руслан Літвінець. – Наразі в амбулаторії працює медсестра, за фахом фельдшер, Тетяна Тарасенко. Вона проживає в селі Кудрівка і щодня на роботу дістається через ліс. Така молодчинка! Каже, що іншого транспорту не визнає. Раніше вона приймала людей у старенькій будівлі, з новим приміщенням її просто не порівняти. Амбулаторія – гарна, простора, сучасна, підключено всі комунікації. В таких умовах хочеться працювати, жити хочеться!

 

Як повідомив головний лікар, в новозбудованій амбулаторії, окрім Тетяни Тарасенко, працюватимуть сімейні лікарі загальної практики Сосницької ПМСД. Прийматимуть пацієнтів раз на тиждень, згодом – двічі. Допоки не знайдуть сімейного лікаря/лікарку. 

– Були попередні домовленості щодо працевлаштування в Чорнотичах з лікаркою із Коломиї, вона уродженка Чернігова, – розповідає голова Сосницької територіальної громади Андрій Портний. – Вона хотіла повернутися на Чернігівщину, наше село їй сподобалося. Втім через життєві обставини лікарка не зможе переїхати. Тож ми знову в активних пошуках. Звертаємося до закладів, які готують сімейних лікарів, даємо оголошення в пресі.

 

За словами Андрія Портного, фахівцеві, який/яка погодиться працювати в Чорнотичах, громада пропонує не тільки житло:

 

– У нас є на вибір два будинки. Один розкішний – справжня вілла, триповерховий, з гаражем, садком. Інший – трохи скромніший, але теж з усіма зручностями, вода, газ. Утеплений. Словом, заходь і живи! Якщо людина погодиться у нас працювати – громада готова придбати житло, для цього у нас є ресурси – ми створили спеціальний фонд для розвитку лікарні, і кошти акумулюються ось для таких потреб. Щодо оплати – зі старту пропонуємо 12 тисяч гривень. А ще – 50 тисяч гривень «підйомних». Тож, ласкаво просимо!

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»

Фото Євгенія ВОРОХА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-06-20 16:10:02.325

  • Всього випадків: 2,229,523
  • Активні: 26,044
  • Всього смертей: 52,016
  • Нових смертей: 24
  • Всього одужали: 2,151,463

Замовити зворотний дзвінок