Днями на затишному подвір’ї Ніжинського університету розпочався проєкт соціальної дії «Діалог про минуле заради майбутнього»

Днями на затишному подвір’ї Ніжинського університету розпочався проєкт соціальної дії «Діалог про минуле заради майбутнього»

Дата: 2021-06-30 | Переглядів: 276

Мета в організаторів – зробити історію ближчою, зрозумілішою, «оживити» її і на конкретних прикладах пояснити минувшину. 

 

– Цей проєкт продовжує торішній, який теж популяризував історію і створював для ніжинців та гостей міста змістовне дозвілля на свіжому повітрі, – каже співорганізаторка та натхненниця заходу, викладачка Ніжинського державного університету Юлія Кузьменко. – Минулого року ми побачили суттєву зацікавленість до історії простою мовою, до такого формату інтелектуальних заходів. До нас завітали цілі сім’ї, чимало молоді. Ми отримали багато схвальних відгуків. Проєкт реалізується за адміністративної підтримки ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» спільно з КЗ «НММЦ» та фінансується Британською Радою в Україні. Також матеріальну підтримку проєкту надала Ніжинська міська рада, ГО «Місто N», депутати Ніжинської міської ради Наталія Радченко, Костянтин Смалій та Дмитро Тимошик.

 

Під час відкриття директор Ніжинського краєзнавчого музею Геннадій Дудченко влучно зазначив, що нарешті історія вирвалася із тісних та душних кабінетів на вулицю.


Юлія Кузьменко та Анна Парубець

 

Першим у цьогорічній серії заходів, що відбудуться у рамках проєкту, відшумів  ІІ Фестиваль публічної історії та історичної реконструкції «Ніжин: жива історія». 

 

Захід складався з унікальних майстер-класів.

 

Завдяки студії «GoncharOK» та Ніжинському археологічному товариству можна було навчитися ліпити глиняний посуд, фехтувати та навіть стріляти з лука, відчути себе у ХVІІ столітті, коли листи писали пером. Використовувати також чорнило і сургуч допоміг краєзнавець, спеціаліст Управління культури і туризму Ніжинради Роман Желєзко. 
 

А співробітники художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського провели майстер-клас за допомогою справді магічного і відомого здавна напою – кави.

 

Як виготовляти флікери, ділилася Ніжинська молодіжна рада. 

 

Вдалим доповненням до історичної практики стали щедрі на цікавинки лекції-екскурсії.  Завідувачка музейного комплексу університету Анна Парубець розповіла про Ніжинську вищу школу у просторі міста. Які саме побутові фетиші були у радянської людини – на конкретних музейних експонатах показав  доцент Максим Потапенко. 

 

На вулицях древнього Ніжина теж багато цікавого. Про це йшлося у вечірній екскурсії директора місцевого краєзнавчого музею Геннадія Дудченка. 

 

А щоби спека не забирала зацікавленості до історії, учасників частували грушевим квасом. Кажуть, за таким рецептом його пив ще Гоголь. 

 

Протягом липня проєкт подарує ніжинцям та гостям міста й інші заходи, що популяризуватимуть історію. 

 

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок