Анна Коваленко: «Велике будівництво» – це не про один проєкт, це про ініціативи в усіх галузях»

Анна Коваленко: «Велике будівництво» – це не про один проєкт, це про ініціативи в усіх галузях»

Дата: 2021-07-06 | Переглядів: 301

Основне завдання проєкту Президента України «Велике будівництво» – масштабна розбудова якісної інфраструктури країни. Це дороги та мости, школи й дитячі садочки, центри екстреної медичної допомоги та амбулаторії, стадіони, пам’ятки культури. Так, на Чернігівщині в рамках Програми «Велике будівництво» реалізується 64 проєкти. З них – 39 доріг державного та місцевого значення, 26 мостів, 21 амбулаторія, 9 приймальних відділень, низка реставраційних проєктів.

Про реалізацію ініціатив проєкту Президента України, що стосуються розбудови дорожньої інфраструктури та медичної сфери, детально розповіла голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко 1 липня під час брифінгу.

 

Дороги

 

В області триває капітальний ремонт двох доріг національного значення: Київ-Чернігів-Нові Яриловичі. Протяжність ділянки, що підлягає ремонту в Чернігівській області, становить 37,64 км. Київ-Суми-Юнаківка – на території Чернігівщини протяжність дороги, що підлягає ремонту, – 143 км. Обидва проєкти мають бути завершені у 2022 році.

 

У липні розпочнеться капітальне оновлення ділянки дороги Батурин-Конотоп-Суми, це 2,9 км.

 

Також Управління капітального будівництва ОДА запланувало відремонтувати цьогоріч майже 98 км покриття на 17 дорогах місцевого значення та на 6 вулицях і дорогах комунальної власності. З них 16 км вже зроблено, ще 47 км – в процесі ремонту.

 

– Першочергово ремонтують ті дороги, що з’єднують між собою об’єкти соціальної інфраструктури: школи, амбулаторії, лікарні, дитячі садочки, туристичні «магніти», – зазначила Анна Коваленко.

 

Яскравим прикладом виконаної цьогоріч роботи є п’ятикілометрова ділянка дороги місцевого значення Бакланова Муравійка – Орлівка. Дорога перебувала у занедбаному стані з аварійними ділянками. Завдяки ремонту відновлено найгіршу ділянку дороги та поліпшено транспортне сполучення між  Іванівською та Куликівською громадами, в яких проживає близько 22,5 тисячі людей.

 

Уперше за часи незалежності під селом Тополівка на Семенівщині відремонтовано поточним середнім ремонтом п’ять кілометрів дороги місцевого значення Корюківка – Наумівка – Перелюб – Погорільці – Семенівка з під’їздом до Баранівки. Дорога перебувала у жахливому стані, деякі ділянки були аварійними.

 

Ще на одній дорозі місцевого значення Довжик – Хмільниця закінчили ремонт трьох ділянок загальною протяжністю близько 6 км. Дорога перебувала у незадовільному стані, що ускладнювало пересування шкільного автобуса та маршрутних перевезень. Завдяки ремонту скорочено шлях від дороги державного  значення Чернігів – Любеч до автодороги Київ – Чернігів – Нові Яриловичі.

 

В області заплановано також ремонт 26 мостів.

 

Зокрема, в березні розпочали відновлення мосту через річку Снов біля села Гвоздиківка. Це один із великих мостів, які є на території області. Його довжина – 270 метрів. Збудований близько півстоліття тому. За висновками експертів, міст аварійний із загрозою руйнування.

 

У процесі реконструкції ще один міст – через залізницю поблизу Прилук на автомобільній дорозі Київ – Суми– Юнаківка. Збудований у 1981 році, завдовжки – майже 55 метрів.

 

Також на цій дорозі біля села Олексинці у червні було розпочато зведення оновленого мосту через річку Лисогір. Старий міст розібрали повністю, поряд збудували тимчасову об’їзну дорогу.

 

Медицина

 

На Чернігівщині 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини вже передані у власність громад. На завершальній стадії будівництва – амбулаторії в Халявині, Стольному та Хоробичах. Щодо інших – тривають процедурні питання.

 

Усі амбулаторії оснащують базовим медичним обладнанням. Для мобільності лікарів та оперативного реагування на виклики, особливо до хворих старшого віку, в амбулаторії закуплені службові автомобілі марки «Renault Duster».

 

За програмою Президента України EMERGENCY-2020, яка є частиною «Великого будівництва», завершено реконструкцію шести приймальних відділень опорних лікарень. В інших трьох – у Ніжині, Бахмачі та Бобровиці – роботи на завершальній стадії.

 

– На сьогодні в приймальні відділення доставлено 7 комп’ютерних томографів та 8 рентгенівських систем. Закуплено та змонтовано 10 апаратів ультразвукової діагностики. Очікуємо на ангіограф та ще один МРТ, – сказала Анна Коваленко.

 

Загалом, як наголосила голова ОДА, кожен з напрямів «Великого будівництва» надзвичайно важливий для нормального існування українського суспільства. І для реалізації всіх запланованих проєктів Чернігівська облдержадміністрація докладає максимум зусиль.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок