Які три проєкти до 30-ї річниці Незалежності України реалізують на Чернігівщині

Які три проєкти до 30-ї річниці Незалежності України реалізують на Чернігівщині

Дата: 2021-07-13 | Переглядів: 342

Під час пресбрифінгу голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко повідомила про три проєкти, які реалізують в області до відзначення 30-ї річниці Незалежності України.

 

Флагшток спорудять у Батурині

 

Зокрема у Батурині споруджуватимуть флагшток з найбільшим Державним Прапором. 23 серпня стяг замайорить на території Національного історико-культурного  заповідника «Гетьманська столиця».

 

Чому було обрано саме Батурин? У 1669–1708 та 1750–1764 роках місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, з ним пов’язана діяльність таких визначних політичних лідерів часів Гетьманщини, як Іван Мазепа, Пилип Орлик, Кирило Розумовський. У Батурині розміщений заповідник «Гетьманська  столиця» – туристичний магніт Чернігівщини та  безцінні  пам’ятки історії, архітектури, культури, археології і природи. Це – палацово-парковий ансамбль Розумовського, Будинок генерального судді Кочубея, Музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця  гетьмана Розумовського, парк «Кочубеївський»,  Миколо-Крупицький монастир, Цитадель Батуринської фортеці, Пам’ятник жертвам  Батуринської  трагедії  1708 року, Могила Прокоповича – основоположника  вітчизняної  науки про бджільництво, винахідника рамкового вулика та багато інших. «Гетьманська  столиця» щороку приймає більш ніж 200 тисяч туристів. 

 

– Оскільки зона будівництва флагштока  розташована на території пам’ятки  археології місцевого значення – укріпленого багатошарового поселення «Батуринська фортеця», – то існують певні умови та  процедури для будівництва, які реалізовує обл­держадміністрація. 6 липня розпочались наукові археологічні дослідження на площі близько 116 кв. м, – відзначила Анна Коваленко.

 

Про деталі будівництва. Це буде флагшток заввишки близько  30 мет­рів із полотнищем – 4х6 метрів. Площа ділянки для улаштування прапора 632,5 кв. м.


 

Проєктом передбачено озеленення території – буде розгорнуто рулонний газон, висаджено декоративні кущі, дерева ялівцю. Для маломобільних груп населення створять безбар’єрне середовище. Усі види покриття, які використовуватимуться у проєкті – міцні, ремонтопридатні, екологічні та безпечні.

 

Освітлюватиметься територія світлодіодними ліхтарями. На випадок негоди для безпеки присутніх перехоплення блискавки зроблять у вигляді природного блискавкозахисту. 

 

Загальна кошторисна вартість – 3,59 млн гривень.

 

Наразі вже відбулися тендерні процедури, оголошено переможця, і невдовзі заплановано укласти договір з підрядною організацією.

 

Офіційне відкриття оновленого парку – 24 серпня

 

Другий проєкт, який включено до плану заходів щодо відзначення 30-ї річниці Незалежності України  – нижня частина парку імені Михайла Коцюбинського в Чернігові. Чимало містян і гостей обласного центру відвідують частково оновлений парк, бо більшість робіт уже виконана. Офіційне відкриття відбудеться 24 серпня.

 

Вартість реконструкції нижнього Валу становить 76,1 млн гривень, заплановано 2 черги.  З них роботи І черги вже виконані, ІІ  черга – на завершальному етапі.  Це лише початок реалізації масштабного проєкту оновлення парку імені Коцюбинського, завершення якого заплановано в 2025 році.

 

У рамках капітального ремонту І та ІІ черги заплановано облаштування покриття пішохідних доріжок парку клінкерною бруківкою, озеленення території, укладання рулонного газону з облаштуванням на ньому системи автоматичного поливу, відновлення первісного вигляду фонтана з облаштуванням у ньому скульптурної групи. Це також система освітлення та відеоспостереження на території парку, встановлення лавок для відпочинку, сміттєвих урн, будівництво сходів для з’єднання нижньої частини парку та храмів, розташованих у його верхній частині. Наразі роботи на фінальному етапі, повністю реконструкцію завершать у липні.

 

Сірий фасад заграє патріотичними кольорами

 

За словами Анни Коваленко, вже незабаром на будівлі Чернігівської облдерж­адміністрації  встановлять архітектурне підсвічування, і сірий фасад заграє новими синьо-жовтими кольорами. 

 

– Одразу хочу наголосити: на цей проєкт з бюджету ми не витратимо жодної гривні. Реалізація його проходить за підтримки соціально відповідального бізнесу нашого регіону. Так, наразі з проєктантом тривають переговори щодо підписання договору для замовлення  проєктної документації. Плануємо розпочати роботи з освітлення облдержадміністрації  вже на початку наступного місяця, а завершити – орієнтовно до 19–20 серпня, – поінформувала голова Чернігівської ОДА. 


 

На будівлі встановлять близько 40 сучасних LED світильників з лінзами різного кута розсіювання та відтворення заливаючого світла в кольорах національного прапора. Це буде економне освітлення – за годину витрачатиметься лише 1,5 кіловата електроенергії.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок