«Почуйте нас!» – закликали батьки дітей і вчителі Дроздівської школи

«Почуйте нас!» – закликали батьки дітей і вчителі Дроздівської школи

Дата: 2021-07-20 | Переглядів: 126

20 липня – чергова спроба привернути увагу влади щодо долі Дроздівського закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) І-ІІ ступенів, що на Куликівщині. Батьки дітей, які навчаються в цій школі, та вчителі організували мітинг під стінами Чернігівської облдержадміністрації. Мета – привернути увагу керівництва області, як представників державної влади, вважають мітингувальники, до проблем порушення процедури ліквідації школи на рівні новоствореної громади. А також, аби ОДА створила робочу групу, яка б розібралася, наскільки рішення сесії Куликівської селищної ради відповідає закону.

 

Проблема виникла 22 квітня нинішнього року, коли Куликівська селищна рада на своїй сесії ухвалила рішення про закриття школи у Дроздівці. Нібито через оптимізацію навчальних закладів, нестачу освітньої субвенції від держави та низьку демографічну ситуацію в громаді. Батьки та педколектив вважають, що рішення прийняте з порушенням процедури, без проведення громадських слухань з цього питання, незважаючи на протести батьків і на те, що кількість учнів у школі за останній рік різко почала зростати. Нині це близько 70 учнів, хоча ще зовсім нещодавно ледь нараховували з три десятки.

 

Загалом приміщення школи розраховане на 300 учнів, колись – на фініші радянських часів – тут і навчалося стільки: 282 дітей, яких «виводили в люди» 21 вчитель/вчителька. Останнім часом 10 освітян забезпечували навчальний процес. Проте пік падіння школа пройшла. Завдяки турботі самої громади, яка розпочала боротьбу за школу. Через соціальні мережі було розповсюджено ініціативу щодо залучення в село багатодітних сімей з усієї України. Заклик почули, і до Дроздівки потяглися багатодітні сім’ї. Наприклад, Людмила Дядина, мати чотирьох дітей, переїхала з Черкаської області. З Миколаївської області – Тетяна Калинчук, мати семи дітей. Сім’я Богдани Єремейчук, в якій четверо дітей, три місяці тому купила будинок у Дроздівці і стала пов­ноправними жителями села. Ініціатива Оксани Зубок, у якої троє дітей, оголосити проєкт «Допомога сім’ям» і таким чином спонукати до переїзду на Куликівщину багатодітні сім’ї вочевидь працює. Таких уже дев’ять родин у Дроздівці, а з ними – 21 дитина.

 

Але, як запевняють мітингувальники, місцева влада не хоче чути думку людей і підтримувати їхню ініціативу. Механізм «оптимізації» запущений. Люди ж – проти. Нещодавно вони виходили з протестом до Куликівської селищної ради, але до них депутати так і не вийшли. І проголосували за ліквідацію закладу.

 

Опорною школою зробили Куликівську, а це за дев’ять кілометрів.

 

З представниками Дроздівської громади після мітингу зустрілися заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату Станіслав Робота. В результаті перемовин створена робоча група, до якої увійдуть представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Куликівської селищної ради (за згодою) та громадські активісти.

 

– Обласна державна адміністрація діятиме виключно у межах своїх повноважень, – сказала Жанна Шерстюк. – Юридично питання вже вирішено: рішення про ліквідацію школи ухвалено, і тиснути на депутатів Куликівської селищної ради ми не маємо права. Законність такого рішення визначить суд, до якого звернулися дроздівці. Проте пріоритетом для ОДА є люди та їхні потреби. Тому робоча група буде створена, яка детально вивчить всі обставини справи та поінформує громадськість про результати.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото автора


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок